Buy Her Sugar majú nový singel. I Saw Places vyšiel aj s unikátnym vizuálom

Hudba.sk; Anna Óváry

Buy Her Sugar majú novinku s názvom I Saw Places. Poslucháči už niekoľkokrát mali šancu vypočuť si ju na koncertoch kapely, tentokrát vychádza vo finálnej verzii, ktorá bude súčasťou nadchádzajúceho albumu.

Podobne, ako väčšina piesní vydaných po 2021, aj táto bola inšpirovaná intenzívnym prežívaním samoty v období pandémie, podľa autorky Anny Óváry je to akási mentálna kapitulácia pred nekomfortnými pocitmi, ktoré sa v chaose každodenného života veľmi vďačne ustupujú do pozadia.

Buy Her Sugar začínajú svoj druhý rok v novej zostave, a za uplynulých 13 mesiacov nás stihli presvedčiť o tom, že návrat v redukovanom počte členov myslia naozaj vážne. Okrem tvorby sa dvojici Óváry-Polák darí pri rozdeľovaní si úloh aj na stagei. V ich koncertnom repertoári sa objavuje i singel I Saw Places. Autorka piesne je Anna Óváry, za produkciu je zodpovedný Martin Polák. S mixom sa zverili do rúk Erikovi Horákovi zo štúdia Lososound, master mal na starosti Tomáš „Gaex“ Karásek.

Vizuál k piesni pochádza z dielne indického fotografa, ktorý tvorí pod umeleckým menom S A G A R. Obrázok zobrazuje osoby, ktoré síce stoja pri vysvietenej budove s typickými črtami domova, ale ako keby sa na dané miesto dostali náhodne, bez akejkoľvek emočnej spätosti. Táto nálada odzrkadľuje pocity a myšlienky, ktoré pri tvorbe inšpirovali autorku.


Buy Her Sugar

„Hranica medzi pocitom slobody a neschopnosťou patriť niekam je dosť tenká, a to sa vždy ukáže vtedy, keď potreba bezpečia sa javí ako urgentná. Boli momenty, keď som už zbytočne popierala, že pokiaľ chcem zažiť stabilný pocit „byť niekde doma“, musím sa vzdať privilégia nemusieť zostať nikde. A to sa nevzťahuje nutne len na miesta vo fyzikálnom svete. Unikať sa dá aj v hlave.“

Vydanie piesne z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ďalej finančne podporili SKF Slovenský ochranný zväz autorský.

Viac o téme: #buyhersugar #isawplaces #novinka #singel