David Pomahač prináša v novom klipe Spokojenej filmový experiment

Hudba.sk; Anna Mašátová

Filmový experiment o zdanlivej spokojnosti aj vnútornom boji o zmysle tvorby prináša nemecká umelkyňa Heike Mayhoferová v klipe Spokojnej hudobníka Davida Pomahača.

Pieseň Spokojenej vyšla na jar minulého roka na albume Neviditelný u českého vydavateľstva Minority Records, spoluautorom hudby a producentom albumu v jednej osobe je Martin Hůla aka Martin Tvrdý.

„Iniciačnou situáciou k napísaniu textu bolo, keď som šiel k Martinovi na nahrávaciu session a on mi hádzal z okna kľúča. Smial sa, ako vždy mal vtipnú poznámku k môjmu vzhľadu. Vyzeral pri tom okne spokojne a v dobrej nálade. Až keď som vyšiel hore, uvidel som, že je nachladený, unavený, nevyspalý, so začervenanými očami. Z diaľky skrátka vyzerá všetko inak,“ spomína Pomahač.


David Pomahač

Videoklip natočila Mayhoferová na film Kodak Ektachrome Super 8mm, z čírej radosti, že Kodak začal tento film znova vyrábať.

„Aj keď sa dajú 8mm filmy znovu kúpiť, je použitie kamery a filmu stále raritnou filmovou technikou a nie je veľa ľudí, ktorí s ňou vedia u nás zaobchádzať, film vyvolať a spracovať. Našťastie pozná Heike fotografa Toma Hudečka, známeho ako RED, ktorý robil celý processing filmu. Konečný scanning urobila známa postprodukčná spoločnosť UPP,“ dodáva ku vzniku Pomahač.

Viac o téme: #davidpomahac #novinka #Spokojenej #videoklip