Jana Krištof Lehotská prichádza s 360 Live Studio Session

Peter Dechet

Viacero piesní z albumu „Dotyky slov“, ktorý vyšiel v novembri 2021, už dostalo svoj vizuál v podobe videklipov. Začiatkom tohto roku sa Jana so svojou kapelou rozhodli, že piesne, na ktoré doteraz nebol vydaný oficiálny videoklip, spracujú v špeciálnej edícii 360 stupňových videí priamo z ich JKL štúdia a to naživo. Ako prvú prichádza Jana predstaviť aj zároveň prvú pieseň na albume Dotyky slov s názvom „Kúsok od raja“.

„S 360 videami sme sa s Jankou pohrávali už pred cca tromi rokmi“, spomína Peter Dechet, manažér a gitarista „dokonca sme skúšali viacero kamier aj v rámci live streamu, kde sme rozmýšľali, ako obzvláštniť pre diváka a poslucháča naše streamované koncerty, keďže inak sa v tých časoch ani moc hrať nedalo. No obrazová kvalita bola veľmi slabá. Bolo to zašumené, neostré a aj samotná rotácia videa a jeho spojenie do celkového obrazu nebolo dobré. Tak sme to vtedy zavrhli a robili sme klasické streamy na klasické kamery.“ Myšlienka vrátiť sa ku 360ke prišla v lete 2022. Peter je súkromný pilot motorových lietadiel a asi najčastejšie lieta pre športových parašutistov a tandemové zoskoky na letisku v Prievidzi. „Chalani zo Zoskok.sk točia svojich pasažierov počas výsadku na rôzne kamery. Snažia sa čo najlepšie zachytiť zážitok zo zoskoku pre pasažiera, aby sa ku nemu mohol kedykoľvek vrátiť. Preto často experimentujú a často je vidieť v ich výbave najnovšie športové kamery a rôzne vychytávky v tejto video technike. A tak raz doniesli aj GoPro 360 Max. Táto kamera ma uchvátila svojou ostrosťou, kvalitou záznamu až do 4K, výbornou stabilizáciou a veľmi príjemným ovládaním. A hneď bolo jasné, že prišiel čas oprášiť myšlienku 360 stupňových videí.“

Natáčania sa zúčastnila celá kapela v aktuálnom zložení: klavír a hlavný vokál Jana Krištof Lehotská, sólové gitary Ján Csövari, basová gitara a vokál Marta Chalmovská, bicie Anton Jurík a akustické gitary Peter Dechet. Ako najnovšiu posilu v kapele môžete vidieť a počuť spievať vokál a druhé hlasy výbornú speváčku, absolventku bratislavského konzervatória, Michaelu Pösovú. O audio sa postaral už tradične Adrián Rajnoha, no keďže je aj výborný muzikant, tentokrát si zahral popri nahrávaní záznamu aj perkusie.

Nahrávanie prebiehalo priamo v ich vlastnom JKL štúdiu. „Týmito videami by sme vás radi pozvali do našej kuchyne, kde tvoríme, nahrávame, skúšame a kde vzniká všetko, čo môžete počuť a vidieť na našich koncertoch“ dodáva na záver Jana.


Jana Krištof Lehotská

Celkovo Jana s kapelou nahrali päť skladieb, ktoré budú postupne zverejňovať na svojom Youtube a sociálnych sieťach každý pondelok najbližšie 4 týždne.

Všetky skladby sú zahrané naživo v predĺžených, nových, koncertných aranžmánoch. Jana vás všetkých prostredníctvom tohto cyklu live videí zároveň pozýva na svoje koncerty, kde si predsa len hudbu Jany Krištof Lehotskej a celkovú atmosféru môžete vychutnať najlepšie.

A tu je prvé video zo série 360 Live Studio Session, Jana Krištof Lehotská – Kúsok od raja.

Viac o téme: #360livestudiosession #janakristoflehotska #kusokodraja #novinka #videoklip