Dotýkať sa dá aj slovami. Spieva Jana Krištof Lehotská vo svojom záverečnom videu z 360 Live Studio Session

Peter Dechet

Pred piatimi týždňami spustila Jana Krištof Lehotská svoj hudobný projekt pod názvom 360 Live Studio Session. V ňom predstavila postupne každý pondelok jednu pieseň zo svojho albumu „Dotyky slov“, ktoré doposiaľ nedostali svoj klip.

Jana avizovala päť piesní a práve v pondelok 20. februára zverejnila v rámci projektu záverečné video. A ktorú pieseň si zvolila na finálne? Ako inak ako titulnú pieseň rovnomenného albumu „Dotyky slov“. Jana so svojou kapelou v 360 stupňovom videu priniesla opäť koncertnú, predĺženú verziu svojej skladby. V nej rovnako ako na koncerte predstavila členov svojej kapely, s ktorými tvorí, skladá, komponuje a aj naživo hrá svoje piesne. Vo všetkých piatich videách uvidíte za bicími Antona Juríka. Za basgitarou a aj ako vokalistka sa predstavila jedna z prvých členov kapely, ktorá sa kvôli piesňam Jany vrátila z Talianska opäť na Slovensko, a stala sa tak neoddeliteľnou súčasťou kapely, Marta Chalmovská. Doprovody na 6-strunovú akustickú gitaru, dvanásť-strunovú a v niektorých skladbách aj semiakustickú gitaru zahral Jankin manažér a spoluautor textov a hudby Peter Dechet. Jedinečný zvuk elektrickej sólovej gitary priniesol do kapely v roku 2021 dnes už rovnako jej stály člen, gitarista a výborný inštrumentalista Ján Csövari. Najnovšou posilou vo vokálnej časti je absolventka konzervatória, učiteľka spevu a výborná speváčka Michaela Pösová. Za výsledný zvuk všetkých nahrávok je zodpovedný Adrián Rajnoha. Postaral sa o samotné nahrávanie, mix a mastering. A napriek tomu, že je fantastický multiinštrumentalista, na videách sa tento krát zhostil perkusií.

Celý hudobný projekt bol nahrávaný v štúdiu Jany Krištof Lehotskej, ktorému dali meno, ako inak než JKL STUDIO. Týmito videami vás chcela Jana pozvať, ako ona sama vraví, do svojej kuchyne, v ktorej vznikajú všetky jej piesne, kde skúša so svojou kapelou, a kde sa pripravujú na ich živé koncerty a vystúpenia. Vďaka 360 stupňovej kamere si môžete v každej skladbe pozrieť celý priestor, ktoréhokoľvek člena kapely a nechať sa vtiahnuť doslova do stredu ich hudobného života.


Jana Krištof Lehotská

„Chcela by som sa veľmi pekne poďakovať všetkým, čo ste si našli čas, pustili si čo i len jedno z našich videí, a trávili tak s nami pondelky za posledných päť týždňov.“ Hovorí Jana na záver svojho projektu. „Ďakujeme za všetky krásne správy, emaily, či komentáre. Sme veľmi radi, že sa vám naše skladby v tomto prevedení páčili. Ak sa nám podarilo spríjemniť vám aspoň pár minút z dňa a pomôcť vymaniť sa aspoň na chvíľu z každodenného stereotypu povinností a práce, tak to čo robíme má zmysel. Sme veľmi radi, že vám môžeme prinášať radosť, pokoj, občas možno zamyslenie a možno niekedy aj odpovede na otázky, ktoré si v živote kladieme. 
Rovnako chceme poďakovať všetkým médiám, printovým či online denníkom, rádiám a ich spravodajským redakciám a vám všetkým, čo ste prinášali každý týždeň správy o našich videách a pozývali ste svojich čitateľov a poslucháčov pozrieť a vypočuť si naše piesne. Veľká vďaka za vašu trpezlivosť a ochotu prinášať vo svojich médiách správy o našom projekte. Sľubujem, že na chvíľku dáme pokoj wink dodala Jana na úplný záver. No ako Janku poznáme a aj zo zákulisných informácií, ktoré máme, viem, že tá chvíľka bude veľmi krátka, pretože okrem toho, že sa pripravuje na živé koncerty v tejto sezóne, tak začala nahrávať aj nové skladby a určite je na čo sa tešiť.

Viac o téme: #360livestudiosession #dotykyslov #janakristoflehotska