Aktuálne podujatia v Staromestskej knižnici – 16. týždeň

Mgr. Lenka Čechvalová, Staromestská knižnica

Staromestská knižnica pripravuje Večer s vydavateľstvom Literárna bašta, zapája sa do podpory Dňa narcisov a týždeň môžete zakončiť na Dobrom trhu, počas ktorého bude pobočka na Panenskej otvorená.

17. 4. o 18.00, Blumentálska 10/a – Večer s vydavateľstvom Literárna bašta
Hosťom Jany Beňovej bude vydavateľ Slavo Sochor. Počas večera sa zamerajú na tituly, s ktorými si padli do oka – V hniezde Petra Karvaša, Tichý pobyt na ulici Gwerkovej-Göllnerovej od Anny Gruskovej, minuloročný letný bestseller Veľké leto od Ewalda Arenza a Prechádzky so psami Gainfranca Calligaricha. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

18. 4., Blumentálska 10/a, Panenská 1 – Deň narcisov
Počas otváracích hodín knižnice sa môžete zapojiť do zbierky, ktorú po celom Slovensku organizuje Liga proti rakovine. Vašim finančným príspevkov podporíte onkologických pacientov.

20. 4. od 10.00 do 17.00, Panenská 1 – Dobrý trh
Počas celého dňa vás čaká burza kníh, interaktívny kútik Dotkni sa Európy a registrácia za 1 €. Pre deti je pripravený workshop, na ktorom si vyrobia semienkové bomby, čítanie nadčasového komiksu Raoul Taburin od Sempého, inkluzívny tvorivý workshop Let´s create children´s book, na ktorom si deti vyrobia vlastné leporelo.

Vstup na podujatia je voľný.

Viac o téme: #Deň narcisov #Dobrý trh #Staromestská knižnica #Večer s vydavateľstvom Literárna bašta