Aktuálne podujatia v Staromestskej kniznici

Staromestská knižnica pripravuje tento týždeň dramatizované čítanie krimi-poviedok, pravidelný workshop vyšívania doplnený o palestínsku výšivku, konzultácie k práci s mobilmi a konverzácie v angličtine pre seniorov.

7. 2. od 15.30 do 18.00, Panenská 1 – Mobilné technológie pre seniorov
Konzultácie k práci s mobilným telefónom. Seniori sa naučia využívať obľúbené a užitočné aplikácie, lektori pomôžu s nastaveniami, vysvetlia ako sa pripojiť na wifi alebo na mobilné dáta, ako si uložiť fotografie. Projekt a jeho výsledok podporil SK-NIC.

7. 2. od 16.00 do 18.00, Blumentálska 10/a – Výšivkáreň
Workshop tradičných slovenských, ukrajinských a palestínskych výšiviek pod vedením výtvarníčky Daniely Krajčovej. Workshop je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých.

Obrúsok/Cерветка/Servetka bol projektom laureátky Ceny Oskára Čepana 2020 Daniely Krajčovej. Séria workshopov, ktoré ponúkli ukrajinským ženám chvíle pokoja, porozumenia a spolupatričnosti. Autorské linoryty Daniely Krajčovej sa stali podkladom pre sebavyjadrenie participujúcich žien, vychádzajúce z tradičnej ukrajinskej výšivky.

8. 2. o 16.30, Panenská 1 – Konverzovňa
Konverzácie v anglickom jazyku pre seniorov. Seniori si precvičia svoju angličtinu pri neformálnych rozhovoroch a naučia sa základnú gramatiku.

8. 2. o 17.00, Blumentálska 10/a – Krimi Kardio
Napínavé kardio so známou DJkou a hudobníčkou, ktoré rozbúcha vaše srdce. Večer plný zábavy a príjemných zimomriavok pri kriminálnych poviedkach v podaní Kristie Kardio – Kristíny Rozičovej.

Vstup na podujatia je voľný.

Viac o téme: #podujatia #Staromestská knižnica