Aktuálne podujatia v Staromestskej knižnici

Mgr. Lenka Čechvalová, Staromestská knižnica

Staromestská knižnica pripravuje bohatý program – nový cyklus, ktorý Vás zorientuje vo svete kníh, susedskú výmenu zaváranín, zavŕšenie evolučnej záhrady, na deti čaká dobrodružné čítanie.

Pekné počasie umožňuje pokračovať v Letnej čitárni Medická záhrada v konzultáciách pre seniorov. Týždeň zakončíte na Dobrom trhu, počas ktorého bude pobočka na Panenskej otvorená.

20. 9. od 10.00 do 12.00, Letná čitáreň Medická záhrada – Pomáhame seniorom používať smartfóny
Skúsení lektori z Digitálnej koalície Vám pomôžu s nastaveniami, vysvetlia ako sa pripojiť na wifi alebo na mobilné dáta, ako si uložiť fotografie alebo stiahnuť užitočné aplikácie. Je potrebné mať vlastný smartfón.

20. 9. od 13.00 do 18.00, Západný rad 5 – Susedská výmena zaváranín
Podarilo sa Vám zavariť viac, ako ste plánovali? Podeľte sa so svojou zavarenou úrodou, vymeňte ju za iné domáce zaváraniny ovocia, zeleniny, džemov, kečupov, jednoducho všetkého čo je zakonzervované vašimi rukami.

20. 9. o 18.00, Blumentálska 10/a – Večer s vydavateľstvom Absynt
Nový cyklus, ktorý Vás zorientuje vo svete kvalitných kníh. Hosťom prvého večera bude Filip Ostrowski a Juraj Koudela, ktorí predstavia silné príbehy a reportáže, ktoré hýbu svetom. Moderuje Zuzana Golianová.

21. 9. o 17.00, Západný rad 5 – Dobrodružné čítanie
Interaktívne čítanie dobrodružstiev Malého Mikuláša od Reného Goscinnyho. Budete počuť príbehy, ktoré prinášajú smiech aj životné posolstvo. Pre deti od 6 rokov

22. 9. 2023 od 18.00 do 21.00, vnútorné nádvorie Pistoriho paláca, Blumentálska 10/a – Insaturo
Multimediálna performance Insaturo oslavujúca vzácne vlastnosti pôdy, spojená s procesiou od Pistoriho paláca k Evolučnej záhrade na Blumentálskej, kde bude podujatie zavŕšené neformálnou diskusiou a tematickým rastlinným pohostením.

23. 9. od 10.00 do 17.00, Panenská 1 – Dobrý trh
Otvorená pobočka – zvýhodnená registrácia, burza kníh, swap cudzojazyčných kníh v rámci festivalu [fjúžn], o 11.00 workshop pre deti s ilustrátorkou Martou Matus Navar si koláž!

V pobočke na Karadžičovej 1 si môžete do 29. septembra pozrieť výstavu Alergória leta, na ktorej vystavuje výtvarníčka Andrea Rošková svoju najnovšiu tvorbu. Autorkinou inšpiráciou sú bežné momenty a nečakané rozhovory, do ktorých sa dostáva. Dlhodobo sa zaoberá pozorovaním každodennosti a zaznamenávaním v pohybe. Alegória o šťastnom letnom čase plnom dokonalých momentov, ktoré nie vždy musia byť také, ako sa na prvý pohľad javia. Je aj v súčasnosti leto ozajstným zosobnením nekonečného šťastia, radosti, psychickej pohody a neviazaného oddychu, ako nám často býva sprostredkované? Vybudovali sme si už na prítomnosť dostatočnú imunitu, alebo sa naše telá bezprostredne bránia?

Viac o téme: #Letná čitáreň #Medická záhrada #Staromestská knižnica #výstava