Alex Warren boduje s novinou Before You Leave Me

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Alex Warren je americký spevák, skladateľ a tvorca komediálnych videí na YT. Narodil sa v Carlsbade v Kalifornii a detstvo trávil jazdením na skateboarde, počúvaním hudby a zdieľaním najrôznejšieho obsahu na Instagrame a TikToku. Skúseným sprievodcom hudobným svetom mu bol jeho otec, nadšený fanúšik rockovej hudby. Práve od neho dostal Alex prvú gitaru. Spoločne obdivovali Linkin Park, Train, Coldplay a ďalšie podobné kapely. Keď Alexov otec zomrel na rakovinu obličiek, jeho matka prepadla alkoholu a musela sa liečiť z drogovej závislosti. Mladík opustil domov, žil na ulici a prespával v autách svojich kamarátov.


Alex Warren – Before You Leave Me

V roku 2020 sa Alex Warren stal moderátorom reality show Next Influencer vysielanej na YT kanáli Awesomeness TV, ktorá v skupine začínajúcich internetových tvorcov žijúcich pod jednou strechou hľadala ďalšiu veľkú hviezdu sociálnych médií. Zhruba v rovnakom čase aktívny mladík vstúpil aj do projektu The Hype House. V kolektíve tiktokových nadšencov a influencerov so sídlom v Kalifornii vytvára Alex video obsah na sociálne siete dodnes. Ohlas teenage tvorcov predvlani využila spoločnosť Netflix, ktorá o The Hype House natočila populárnu sériu.

Prvú skladbu One More I Love You, kde opisuje svoje traumatické detstvo, vydal Alex Warren v roku 2021. Nasledovali single Screaming Underwater a Remember Me Happy. Druhý menovaný napísal deň po smrti svojej matky. Ich úspech Warrenovi vyniesol vydavateľskú zmluvu so slávnym Atlantic Records, kde debutoval v roku 2022 s piesňou Headlights. Aktuálny singel Before You Leave Me zverejnil pred troma týždňami a okamžite s ním prenikol do rebríčkov najpočúvanejších skladieb na Spotify…

Viac o téme: #Alex Warren #Before You Leave Me #novinka #singel