Bobbi Lu: Od DIY produkcie po debutový album
Bobbi Lu, umelecké meno Lucy Ryanovej, pochádza z Oxfordshiru vo Veľkej Británii, no v súčasnosti žije v Brugách, kam sa presťahovala kvôli láske. Ako nezávislá producentka začínala s nahrávaním vlastných singlov a teraz prichádza so svojím debutovým albumom „Arrow, Four„.
Hudobná inšpirácia a jedinečný zvuk
Bobbi Lu čerpá inšpiráciu od umelcov, ako sú Radiohead, FKA Twigs, Jockstrap a Saya Grey. V jej tvorbe sa spájajú klavírne melódie s hlbokými basmi, elektronikou a samplami, čím vytvára tajomnú a dystopickú atmosféru. Keď Ryan začala s koncertovaním, rýchlo upútala pozornosť a z podpory iných interpretov, ako sú The Haunted Youth a Sylvie Kreusch, sa dostala na veľké festivaly, ako napríklad The Great Escape v Spojenom kráľovstve. Jej single „Metapwhore“ a „Vacuum“ sa uchytili na rádiách v Belgicku, Holandsku, Francúzsku a Spojenom kráľovstve, kde zožali úspech a pozitívne recenzie.
Bobbi Lu – Future Shock z albumu Arrow, Four
Cesta k úspechu a medzinárodnému uznaniu
Album „Arrow, Four“ obsahuje desať piesní, ktoré vznikali postupne počas niekoľkých rokov, pričom každý z nich má svoj vlastný príbeh a odlišný tvorivý proces. „Myslím, že jednotlivé skladby majú svoje vlastné príbehy, no všetky sú v podstate súčasťou väčšej témy. Tú inšpirovala kniha Alvina Tofflera – „Future Shock“. Autor v nej píše o tom, že naša schopnosť adaptovať sa je obmedzená a so zrýchľujúcim sa rastom nás môže zasiahnúť fenomén ‚šoku z budúcnosti‘. Možno sa to už deje, najmä v oblasti duševného zdravia,“ prezrádza Bobbi Lu.
Inšpirácia knihou „Future Shock“ od Alvina Tofflera
Bobbi Lu reflektuje tieto témy aj vo svojich textoch, čím sa snaží dosiahnuť odpustenie sebe i iným v snahe zvládať rýchlo sa meniace prostredie. „Myslela som na to, ako pokrok vytvára nové výzvy. Šíp, ktorý ide jedným smerom, ťahá druhý opačným smerom. Téma je aktuálna, najmä s nedávnym rozmachom umelej inteligencie.“
Kreatívny proces a umelecký odkaz
Témy z albumu sú premietnuté aj do vizuálnej stránky. Na obale albumu pracoval Maarten Derous, ktorý vyjadril dojem krehkosti. „Je to, ako keby odpoveď na všetok ten zmätok a ťahanie na všetky strany bola jednoducho povolenie byť krehký a brať veci s pokojom.“