Boj o spoločenské postavenie a boj za sociálnu spravodlivosť pokračuje v druhej sérii seriálu Pozlátený vek

Bohuš Mäsiarčik

Príbeh začína v roku 1882, kedy sa osirelá dcéra južanského generála Marian Brook presťahuje do honosného newyorského domu k svojim staromódnym tetám Agnes van Rhijn a Ade Brook. V sprievode vzdelanej Afroameričanky Peggy Scott sa zapletie do spoločenského stretu s nehorázne bohatými susedmi… Staré peniaze verzus nová krv: kto s koho?

Tvorca tohto historizujúceho seriálu, okrem iného oscarový scenárista Gosford Parku, či autor fenomenálneho seriálu – Panstvo Downton – Julian Fellowes, dobre vie, ako kvalitne namiešať koktail z nádherných kostýmov, intríg, triednych i ideových rozporov a lásky.


The Gilded Age Season 2 | Official Trailer | HBO

V druhej sérii sa Bertha Russellová (Carrie Coon) stále viac snaží získať uznanie od starej aristokracie. Podporuje výstavbu novej opery v New Yorku, ktorá by mala byť symbolom jej spoločenského postavenia. Marian Brooková sa medzitým začína zaujímať o vzdelávanie a začína učiť na chudobnej škole. Jej práca ju privádza do kontaktu s realitou života chudobných ľudí a začína sa zaujímať o sociálnu spravodlivosť.

Seriál The Gilded Age sa zaoberá mnohými dôležitými témami, ako je spoločenské postavenie, moc peňazí a boj za sociálnu spravodlivosť. Druhá séria sa venuje aj otázke rasy a rasovej diskriminácie. Marian Brooková sa spriatelí s Peggy Scottovou (Denée Benton), ktorá je Afroameričankou. Peggy sa snaží presadiť ako spisovateľka a čelí mnohým prekážkam kvôli svojej rase.

Druhá séria seriálu The Gilded Age bola pozitívne prijatá kritikmi. Bola chválená za svoje kostýmy, scenár a herecké výkony. Seriál bol nominovaný na niekoľko cien Emmy, vrátane ceny za najlepší dramatický seriál.

Celý seriál si môžete pozrieť na HBO MAX.

Viac o téme: #dobový #dramatický #historický #Pozlátený vek II #seriál