Bradley Cooper v životopisnom filme Maestro o Leonardovi Bernsteinovi

Netflix Media Center

Bradley Cooper, oscarový herec a režisér, sa vracia s novým filmom Maestro, ktorý rozpráva príbeh Leonarda Bernsteina, jedného z najvýznamnejších dirigentov a skladateľov 20. storočia.

Film zobrazuje Bernsteinov raketový vzostup k sláve, ako aj jeho zložitý súkromný ​​život, ktorý bol poznamenaný jeho alkoholizmom a homosexuálnou orientáciou. Začína sa v roku 1940, keď je Bernstein ešte mladým mužom, ktorý sa snaží presadiť v New Yorku. Podporuje ho jeho manželka Felicia Montealegre (Carey Mulligan), ktorá je tiež umelkyňou. Bernstein sa rýchlo stáva úspešným dirigentom a skladateľom a jeho kariéra sa rozvíja.


Maestro | Official Trailer | Netflix

Cooper v úlohe Bernsteina podal vynikajúci herecký výkon. Dokázal zachytiť Bernsteinovu vášnivosť, genialitu aj jeho temné stránky. Carey Mulligan dokonale stvárňuje Feliciu ako silu a stabilitu v Bernsteinovom živote, aj keď ich manželstvo nie je vždy bez problémov.

Film Maestro je komplexný a ambiciózny film, ktorý ponúka fascinujúci pohľad na život a dielo Leonarda Bernsteina. Je to film, ktorý si určite zaslúži pozornosť každého, kto sa zaujíma o hudbu, umenie alebo históriu. Cooperov výkon vo filme je dôkazom jeho talentu a oddanosti. Je to výkon, ktorý bude divákov baviť a vzdelávať zároveň.

Film Maestro bude mať premiéru na Netflixe 20. decembra 2023.

Viac o téme: #Bradley Cooper #dráma #Hudobný #maestro #životopisný