David Bowie v celovečernej zážitkovej filmovej odysei „Moonage Daydream“

www.moonagedaydream.film

Dokumentárny hudobný film „Moonage Daydream“ osvetľuje život a genialitu Davida Bowieho, jedného z najplodnejších a najvplyvnejších umelcov našej doby.

Bowie bez filtrov: Unikátne archívne materiály v hudobnom dokumente „Moonage Daydream“

David Bowie dokázal viac ako päťdesiat rokov ovplyvňovať svet svojou hudbou, životným štýlom a názormi, ktoré často predbehli svoju dobu. V roku 2018 správcovia umelcovej pozostalosti umožnili dokumentaristovi Brettovi Morgenovi prístup do archívu, kde filmár našiel doteraz nevidené zábery z hudobníkovho súkromného života, nepublikované záznamy z vystúpení, zbierku jeho obrazov, vlastnú poéziu a zvukové záznamy jeho postrehov a názorov. Nečakajte film, v ktorom na Bowieho spomínajú jeho priatelia a kolegovia. Spomína predovšetkým na seba.


MOONAGE DAYDREAM

Officiálna synopsa filmu „Moonage Daydream“ znie:

Celovečerná zážitková filmová odysea Bretta Morgena (The Kid Stays in the Picture, Cobain: Montage of Heck, Jane), rozprávaná prostredníctvom vznešených, kaleidoskopických, nikdy predtým nevidených záberov, vystúpení a hudby, skúma tvorivú, hudobnú a duchovnú cestu Davida Bowieho. Filmom sprevádza rozprávanie samotného Davida Bowieho a je prvým oficiálne schváleným filmom o umelcovi.

Recenzie na film „Moonage Daydream“ boli viac než vynikajúce

„Dostanete sa bližšie, než by ste čakali, k chladnej sexy záhade, kto David Bowie naozaj bol.“ – Variety

„Morgenov film je na každom kroku bombastickým, nadmieru stimulujúcim, dojemným, život potvrdzujúcim a riskantným zhrnutím umelcovho étosu a jeho osobnostného dozrievania. Stručne povedané, „Moonage Daydream“ je film, na ktorý by bol Bowie hrdý.“ – RogerEbert.com

Hudobno-dokumentárny film „Moonage Daydream“ si tera môžete pozrieť na HBO MAX.

Viac o téme: #dokumentárny #HBO MAX #Hudobný #Moonage Daydream