Disney+ prinesie v novom roku 2024 množstvo noviniek

Lenka Tungová, Disney+

V nasledujúcom roku pribudne na platforme Disney+ veľa zaujímavých titulov

Medzi nimi sa nachádza pôvodná adaptácia románu Šógun od Jamesa Clavella, strhujúci príbeh jedného z najvýznamnejších návrhárov Cristóbala Balenciagy a Renegátka Nell od uznávanej producentky Sally Wainwrightovej. Fanúšikovia sveta Marvel sa môžu tešiť na očakávané sériály štúdia Marvel – Echo a Agatha: Darkhold Diaries, zatiaľ čo obdivovatelia Star Wars si môžu vychutnať nový príbeh v sérii Star Wars: The Acolyte od Lucasfilmu.

Okrem toho prídu na platformu aj ďalšie nové série, vrátane obľúbenej Futuramy, inovatívneho Medveďa, atmosférického Vitajte vo Wrexhame a mnohých ďalších. Očakávajte skvelý rok plný rozmanitých, dobrodružných a zábavných sérií, ktoré si môžete vychutnať priamo z pohodlia svojho domova!

Priaznivcov historických drám zaujme seriál Renegátka Nell, ktorý natočil na cenu BAFTA nominovaný režisér Ben Taylor (Sexuálna výchova) a oceňovaná scenáristka a výkonná producentka Sally Wainwrightová (Gentleman Jack, Šťastné údolie). Seriál rozoberá príbeh Nell Jacksonovej, mladej ženy obvinenej z vraždy, ktorá je na úteku so svojimi sestrami a v snahe prežiť sa uchýli k lúpežnému prepadnutiu. V hlavnej úlohe Louisa Harland (Derry Girls). Premiéra na jar 2024.

Louisa Harland ako Nell in The Ballad Of Renegade – Nell. Cr. Robert Viglasky/Disney+

Potvrdené boli aj ďalšie britské seriály, ktoré sa v roku 2024 objavia v ponuke Disney+. Medzi ne bude patriť druhá séria oceňovaného komediálneho seriálu Neobyčajná; dokumentárny seriál Camden, v ktorom sa predstavia niektoré z najväčších svetových hudobných hviezd, vrátane Dua Lipa (výkonná producentka); štvordielny seriál Shardlake, natočený podľa populárnych kriminálnych románov C. J. C. Sansoma odohrávajúci sa v tudorovskej ére, v hlavných rolách s Arthurom Hughesom, Anthonym Boylom a Seanom Beanom; seriál In Vogue, ktorý prináša pohľad do myslenia najvýznamnejších editorov Vogue, rovnako ako najvplyvnejších osobností sveta módy, filmu a politiky; a očakávaný seriál Rivali, natočený podľa románu Jilly Cooperovej, plný intríg, sexu a ctižiadostivosti.

Fanúšikov módy a príbehov o veľkých osobnostiach poteší španielsky seriál Cristóbal Balenciaga (premiéra 19. januára), o jednom z najvýznamnejších módnych návrhárov všetkých čias. Okrem toho sa na Disney+ ešte tento rok objaví aj taliansky pôvodný seriál Raffa (premiéra 27. decembra), ktorý mapuje neobyčajný život jednej z najväčších popkultúrnych ikon svojej doby, Rafaelly Carrà.

Jack Dawkins (Thomas Brodie-Sangster) / (Foto: John Platt/Hulu)

Na Disney+ sa objaví 17. januára aj austrálsky pôvodný seriál Lišiak Jack Dawkins, ktorý sa odohráva v Austrálii v 50. rokoch 19. storočia. Jack Dawkins, preslávený princ zlodejov, pôsobí ako chirurg, ale sklony k zločinu ho neopúšťajú. V seriáli hrajú napríklad Thomas Brodie-Sangster, David Thewlis a Maia Mitchell.

Ďalšie premiéry

Vila Vanderpump je ďalším seriálom, ktorý sa na platforme objaví na začiatku roka 2024. Sleduje každodenný život členov personálu, starostlivo vybraného hviezdou reality show a reštaurátorkou Lisou Vanderpump, v jej luxusnej francúzskej vile, kde sa spoločne snažia plniť extravagantné priania bohatých hostí.

FX Shōgun / Disney+
FX Shōgun / Disney+

Rok 2024 prinesie mnoho zaujímavých noviniek. Jednou z nich bude aj Šógun, príbeh z Japonska odohrávajúci sa v roku 1600, na úsvite občianskej vojny, ktorá formovala celé storočie. Premiéra 27. februára. Budúci rok sa dočkáme aj ďalšej série Ryana Murphyho FEUD: Capote vs. The Swans, ktorá nás zavedie medzi newyorskú smotánku.

Naomi Watts vo filme Feud: Capote vs. The Swans‘ – Credits: Far Out / Pari Dukovic / FX

A to nie je všetko – predplatitelia Disney+ už môžu začať odpočítavať čas do premiér úplne nových kriminálnych seriálov Čierny koláč, rodinnej drámy s tajomnou vraždou v pozadí, inšpirovanej bestsellerom Charmaine Wilkersonovej, a Smrť a iné detaily, mysteriózneho seriálu z jednej miestnosti, ktorý sa zameriava na Imogen Scottovú (Violett Beaneová) ako hlavnú podozrivú v prípade vraždy. Aby dokázala svoju nevinu, musí sa spojiť s mužom, ktorého nenávidí – Rufusom Cotesworthom (Mandy Patinkin), najlepším detektívom na svete.

Death And Other Details / Hulu

Okrem Čierneho koláča prídu ďalšie knižné adaptácie. Patriť k nim bude seriál Mali sme šťastie, natočený podľa rovnomenného bestselleru Georgie Hunterovej. Seriál je inšpirovaný neuveriteľným, ale skutočným príbehom židovskej rodiny, ktorá bola na začiatku druhej svetovej vojny rozdelená, ale odhodlaná prežiť a znovu sa spojiť.

Ďalšou adaptáciou bude Interior Chinatown na motívy rovnomennej knihy od držiteľa ceny National Book Award Charlesa Wua. Seriál bude rozprávať príbeh Willisa Wua, Američana ázijského pôvodu, ktorý sa snaží nájsť svoje miesto vo veľkom Hollywoode a pritom spoznáva zvláštny svet, v ktorom žije a zabudnuté tajomstvo svojej rodiny.

FX Vitajte vo Wrexhame / Disney+
FX Vitajte vo Wrexhame / Disney+

Na Disney+ prídu tiež nové série obľúbených seriálov. Medzi ne bude patriť tretia séria seriálu Medveď, nominovaného na cenu Emmy a Vitajte vo Wrexhame alebo nové epizódy seriálov Simpsonovci a Futurama.

Štúdio Marvel
Dlho očakávaný seriál Echo z produkcie štúdia Marvel sa na Disney+ objaví 10. januára 2024. Seriál rozpráva strhujúci príbeh Maye Lopezovej, ktorú jej cesta privedie domov, kde musí čeliť svojej rodine a koreňom.

Agatha: Darkhold Diaries s Kathryn Hahn v hlavnej úlohe

V seriálu Agatha: Darkhold Diaries si v roku 2024 Kathryn Hahn zopakuje svoju temnú úlohu Agáty z WandaVision, obyvateľky Westview a vášnivej čitateľky Knihy hriechov Darkhold.

Ďalšou snímkou z produkcie štúdia Marvel, ktorá sa objaví na platforme v budúcom roku, bude pokračovanie kultovej animovanej série X-Men ’97.

Lucasfilm
Chýbať nebudú ani tituly zo sveta Star Wars, konkrétne seriál Star Wars: The Acolyte. Tento kriminálny thriller sa odohráva počas posledných dní éry Vrcholnej republiky v galaxii, v ktorej panujú záhadné tajomstvá a rastie moc temnej strany. Bývalá padawanka sa opäť spojí so svojím majstrom Jedi, aby spoločne vyšetrili sériu zločinov. Sily, ktorým budú musieť čeliť, sú však zlovestnejšie, než očakávali.

Ďalší seriál Star Wars: Skeleton Crew vyrozpráva príbeh štyroch detí stratených v nekonečnej galaxii, ktoré sa snažia nájsť cestu domov.

National Geographic
V spolupráci spoločností Disney+ a National Geographic vzniknú aj dokumentárne seriály.
Skutočný život chrobáka (premiéra 24. januára 2024) je seriál inšpirovaný animovaným filmom Život chrobáka spoločností Disney a Pixar. Predstaví deväť úžasných príbehov zo života hmyzu v rôznych častiach sveta. Diváci si zblízka prezrú neobyčajnú silu prírody a úžasné drobné tvory, ktoré sa spoliehajú na spojenectvo, aby mohli prežiť ďalší deň.

Najdivokejšie miesta sveta boli vždy domovom mocných vodcov. Dokument Kráľovné zvieracej ríše sa zaoberá novým typom hrdinstva – divokým, inteligentným, húževnatým a… ženským. Dokument (premiéra začiatkom 2024), ktorým nás bude sprevádzať hlas Angeli Bassettovej (Čierny Panter: Navždy Wakanda; Good night, Oppy), sleduje matriarchy a vodkyne po celom svete a rozpráva o ich obetavosti, vytrvalosti, ale aj priateľstve a láske.

Viac o téme: #2024 #Disney+ #novinky