DJ-ka Donna Bucks pochádza z Nitry, no hráva po celom svete

Dominika Jagelková

Dominika Jagelková umeleckým menom Donna Bucks sa venuje DJ-ingu od roku 2014. Jej prvé oficiálne DJ hranie bolo na akcii s názvom Oxygen, ktoré sa konalo na agrokomplexe v Nitre.

Donna pracovala v Nitre ako čašníčka v clube, kde mala možnosť z ďiaľky pozorovať rôznych DJ-ov. Jedného dňa si objednala vtedy najdrahšiu DJ-skú konzolu, na ktorej sa sama naučila hrať. Začiatky neboli žiadna sláva, ale kedže hudobný sluch je základ, išlo to čím ďalej, tým lepšie. Aj prvé hranie malo svoje nedostatky, ale bola to láska na prvý pohľad a Dona hneď vedela, že toto je to čo chce robiť už navždy.

Donna Bucks
Donna Bucks

Dominika sa venuje houseovej hudbe. Jej najobľúbenejší subžáner je afro house, organic house a downtempo. Produkcii sa začala venovať v roku 2022, keď vyšiel aj jej track s názvom „Ameno Sole“ na WIRED labeli, založenom Enzom Siffredim v roku 2010 v UK. Ďalší track s názvom Mundu vychádza na všetkých platformách 14. júla na talianskom labeli Switch Lab, kde spojila svoju hudbu so speváčkou Sofiya Nzau z Kene. Začiatkom augusta vychádza jej tretí letný track cez label Wired World.


Donna Bucks – AMENO SOLE

Zo začiatku svoje keriéry hrávala Donna Bucks iba na Slovensku a v Česku, no potom začala cestovať, a tým si otvorila bránu do sveta nových príležitostí. Hrala v Rakúsku, Anglicku, Nemecku, Srbsku, v Španielsku, na Ibize a taktiež v Taliansku. Za tie najlepšie príležitosti považuje Mexico – Tulum, USA – Miami a Maledivy.


Donna Bucks @ Downtown Tulum Radio (The Guest Mix)

Jej najväčším snom je hrať na najväčších akciách sveta, aby ju malo možnosť spoznať čo najviac ľudí. Nováčikom za DJ-ským pultom radí, aby sa nikdy nevzdávali a išli si hrdo za svojím snom. „Nie je to ľahká cesta, je to dlhá trať na celý život. Stále sa učíš nové veci, stále padáš na zem a stále sa dvíhaš silnejší. Jediná cesta ako sa presadiť aj vo svete, nielen na domácej scéne, je produkovať hudbu. Ak máš možnosť prihlás sa na najaký producentský kurz, alebo ak si samouk, na youtube je veľa možností,“ prezrádza Donna.

Viac o téme: #Ameno Sole #DJ #Donna Bucks #Mundu #novinka #track