Do kín prišiel český film Gump: Sme dvojka, na premiére mu tlieskali známe tváre

Peter Gašparík, Continental film

Pokračovanie úspešného hitu, v ktorom hrali hlavné úlohy štvornohí herci, práve prišlo do slovenských kín! Snímka Gump: sme dvojka režiséra F. A. Brabca má za sebou slávnostnú premiéru, ktorej sa zúčastnili hlavné štvornohé hviezdy filmu, ale aj množstvo celebrít v publiku.

Snímku slovenskému publiku uviedol producent, scenárista a autor knižnej predlohy Filip Rožek, ktorý priviedol aj ústrednú hereckú dvojicu, ktorá stvárňuje psa Gumpa a fenku Kytičku. Spolu s ním pozdravila prítomných speváčka Zuzana Smatanová a česká kapela Highland, ktorá s ňou naspievala filmovú pieseň Nech pochopíš. Premiéry sa zúčastnila aj Kristína Devínska zo Slobody zvierat, organizácie, kam poputuje aj výťažok zo zisku filmu v kinách. Svojou návštevou premietania tak aj vy môžete prispieť starostlivosti o opustené a týrané zvieratá.


GUMP: SME DVOJKA – trailer – v kinách od 28. marca 2024

V publiku sa zišlo viacero známych tvárí – premiéru si nenechali ujsť napríklad herečka Broňa Kováčiková, spisovateľ Jozef Heriban či moderátori a redaktori rôznych televízií – medzi nimi Nora Krchňáková, Thomas Puskailer a Noro Mészároš.

Filmová novinka je pokračovaním filmu Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť z roku 2021. Psí tulák Gump v nej zažíva nové dobrodružstvo a naučí seba i nás čo-to o svete. Jeho nová cesta začne presne tam, kde tá predchádzajúca skončila. So svojím milovaným Béďom Kozím Bobkom prejde hlavný zvierací hrdina príbehom, ktorý mu už dávno predtým napísali hviezdy. A zatiaľ, čo Gumpov prvý príbeh bol smutnejší, v jeho voľnom pokračovaní sa môžete tešiť na množstvo vtipných zvieracích scén. Vedľa hlavného hrdinu sa novo objaví aj psia slečna Jenny, ktorá si zahrá Gumpovu sestru Kytičku.

Gump: Sme dvojka - premiéra
Gump: Sme dvojka – premiéra

Vo filme sa diváci a diváčky môžu tešiť na Richarda Krajča, Bolka Polívku, Vicu Kerekes, Jozefa Vojtka, Nelu Boudovú či Štěpána Kozuba. Hlas hlavného hrdinu Gumpa opäť nahovoril Ivan Trojan. Snímku Gump: Sme dvojka prináša do slovenských kín na konci marca distribučná spoločnosť Continental film.

Viac o téme: #Continental film #dráma #Gump: Sme dvojka #komédia #rodinný