Dunaj od Jany Kirschner ako ho nepoznáte. Vypočujte si novú verziu bubeníka Mariána Slávku

Alexander Čerevka, Slnko Records

Marián Slávka zverejnil vlastnú verziu piesne Dunaj od Jany Kirschner. Novinka výrazného bubeníka, klaviristu a skladateľa vychádza v rámci jeho projektu vLáska a bude súčasťou EP zloženého z piesní populárnych slovenských autorov, s ktorými Marián Slávka za uplynulé roky spolupracoval.

Nový Dunaj vznikal v domácom štúdiu aj skúšobni. V porovnaní s pôvodnou verziou, ktorú Jana Kirschner zložila pre film Ostrým nožom o nevyriešenej vražde študenta Daniela Tupého, pridali hudobníci okolo Mariána Slávku novú slohu, elektrické gitary a ďalšie vrstvy. Producentsky a kreatívne skladbu zastrešil Lukáš Duchovič a o mix sa postaral Filip Hittrich zo štúdia Pod povrchom. K Dunaju chystá kapela aj video a tiež skrátenú “radio” verziu.


Marián Slávka – Dunaj

Mariána Slávku môžete poznať z koncertov alebo albumov kapiel ako IMT Smile, Talent Transport či Longital a pravidelne vystupuje aj s Janou Kirschner alebo Dorotou Nvotovou. Vlastnému autorskému projektu vLáska sa venuje od roku 2017 a spoločne s hudobníkmi Lukášom Duchovičom a Martinom Šencom vydal dva albumy na značke Slnko Records.

Marian Slávka, Martina Mlčúchová
Marian Slávka / Foto: Martina Mlčúchová

Nová verzia skladby Dunaj od Jany Kirschner je prvou piesňou z pripravovaného EP Od vLásky z lásky. Slávka, Duchovič a Šenc na ňom ponúknu svoj pohľad na slovenskú populárnu hudbu a k aktuálnemu singlu pridajú ďalšie slovenské covery s vlastnou špecifickou náladou a zvukom.

Mariána Slávku s projektom vLáska môžete najbližšie vidieť naživo 2. mája v DK Zrkadlový Háj v Bratislave, kde vystúpi spolu so skupinou Teatro Fatal Jakuba Ursinyho.

Viac o téme: #Dunaj #Jana Kirschner #Marián Slávka #novinka #remake #singel