Green Day spieva o ťažkých životných obdobiach v novinke „One Eyed Bastard“

Hudobná novinka na tento týždeň

19. januára 2024 vydala americká punk rocková trojica Green Day už štrnásty štúdiový album. Skupina to zverejnila vydanie albumu Saviors už minulý rok na jeseň. Okrem One Eyed Bastard vyšli ešte Dilemma, American Dream Is Killing Me, Look Ma, No Brains a Bobby Soks. Nahrávku produkoval Rob Cavallo, s ktorým Green Day spolupracovali naposledy v roku 2012 na záverečnom diele trilógie ¡Uno! ¡Dos! ¡Tré!.


Green Day – One Eyed Bastard

Armstrong otvorene o svojich pocitoch k skladbe „One Eyed Bastard“

Billie Joe Armstrong sa vo svojom vyhlásení podelil o to, že pri zrode skladby „One Eyed Bastard“ stál jednoduchý riff, pripomínajúci štýl Black Sabbath. Ďalej to rozviedol slovami: „Text piesne je odrazom ťažkých životných období. Nostalgia môže byť zavádzajúca – možno si spomeniete a uvedomíte si: ‚To bolo hrozné obdobie‘. Všetci máme v živote tie temné chvíle, keď sa boríme s negatívnymi myšlienkami – môže to byť od myšlienok na pomstu až po iné pocity. Našťastie, písanie piesní je pre mňa spôsob, ako tieto emócie spracovať.“

Green Day okrem toho ohlásili na leto veľké severoamerické turné, na ktorom budú propagovať Saviors a pripomínať výročia vydania svojich kultových albumov Dookie a American Idiot. Turné sa začína 29. júla vo Washingtone a končí 28. septembra v San Diegu. Pridajú sa k nim predskokani ako Smashing Pumpkins, Rancid a Linda Lindas.

Viac o téme: #album #Green Day #hudobná novinka týždňa #novinka #One Eyed Bastard #Saviors #singel