I am: Celine Dion – Životná púť legendy

Celine Dion Official

Celine Dion, jedna z najikonickejších speváčok našej doby, otvára dvere do svojho súkromného života a neuveriteľnej kariéry v novom dokumente s názvom „I AM: CELINE DION“. Film, ktorý bude mať premiéru 25. júna 2024 na platforme Prime Video, sľubuje intímny a komplexný portrét tejto kanadskej divy.

Celin Dion – život ikony

Dokument režírovala Iren Taylor, ktorá bola nomimovaná na Oscara, a ponára sa do Dioninej 50-ročnej kariéry, od jej skromných začiatkov v Quebecu až po globálny superhviezdny status. Film obsahuje rozhovory s Dion, jej rodinou, priateľmi a spolupracovníkmi, ako aj vzácne archívne zábery a zákulisné nahrávky z jej koncertov a nahrávacích štúdií.

Celine Dion/Zdroj: @celindion
Celine Dion/Zdroj: @celindion

Celine Dion – odhalenie bolesti

Film sa ale dotýka aj ťažkostí, ktorým Dion v posledných rokoch čelila. Dokument zachytáva jej boj s chorobou a jej snahu vyrovnať sa s ňou, ako aj jej odhodlanie pokračovať v hudobnej kariére.

Jedným z najsilnejších momentov dokumentu je, keď Dion opisuje svoje bolesti a frustráciu z toho, že nevie, čo sa s ňou deje. „Bola som taká zúfalá,“ hovorí. „Chcela som len vedieť, čo je so mnou v neporiadku.

Nakoniec bol Dion diagnostikovaný syndrómom tuhej osoby, zriedkavé neurologické ochorenie, ktoré spôsobuje svalové kŕče a bolesti. Táto diagnóza dala Dion odpovede, ktoré potrebovala, a pomohla jej začať liečbu.

Celine Dion – inšpirácia pre všetkých

Dokument „I AM: CELINE DION“ je úprimný a dojemný portrét ženy, ktorá čelí ťažkým výzvam s odvahou a gráciou. Je to inšpirácia pre každého, kto čelí vlastným zdravotným problémom alebo iným prekážkam.


I Am: Celine Dion – Official Trailer | Prime Video

Celine prináša okrem dokumentu aj hudobnú stopu

Okrem premiéry dokumentu sa chystá aj vydanie soundtracku. Soundtrack „I AM: CELINE DION“ bude obsahovať 22 skladieb z jej kariéry, vrátane jej najväčších hitov ako „My Heart Will Go On“, „The Power of Love“ a „Because You Loved Me“. Soundtrack bude dostupný v digitálnych formátoch a na CD 21. júna a na vinyle 9. augusta 2024.

„Chcem poďakovať skladateľovi Redimu Hasovi za túto mimoriadnu hudobnú partitúru pre tento film, jeho blízkemu spolupracovníkovi Albertovi Fabrisovi a všetkým hudobníkom, ktorí sa podelili o svoj úžasný talent na tomto diele,“ povedala Celine.

Celine Dion/Zdroj: @celindion
Celine Dion/Zdroj: @celindion

Premiéra dokumentu „I AM: CELINE DION“ a vydanie soundtracku sú vzrušujúcimi udalosťami pre fanúšikov Celine Dion po celom svete. Tieto projekty ponúkajú jedinečný pohľad na život a kariéru jednej z najikonickejších speváčok všetkých čias.

Viac o téme: #Celine Dion #dokument #novinka