Január na Voyo bude plný skvelých filmov aj Voyo Originálov

Stanislav Čačko, TV Markíza

Aj prvý mesiac nového roka bude na Voyo plný skvelých filmov a hneď dvoch úplne nových Voyo Originálov

Januárovým highlightom na Voyo bude určite nový Voyo Originál Metóda Markovič: Hojer. Príbeh jedného z najznámejších vyšetrovateľov v našej histórii, Jiřího Markoviča, sa dočkal seriálového spracovania. Šesťdielna séria natočená pod značkou Voyo Originál vykresľuje, ako pracovali policajné zložky, psychiatria a predovšetkým približuje špecifické metódy vyšetrovateľa. Zároveň ide o sériu, v ktorej poslednýkrát predviedol svoje herecké majstrovstvo herec Dano Heriban. Viac informácií o novom Voyo Origináli aj dátum jeho štartu Vám poskytneme už čoskoro.

12. január / Do neba a do pekla: Generácia Žilina

Je tu ďalší čisto slovenský Voyo Originál! Ako vzniká futbalová superstar – od mladého talentu až po miliónového hráča? Čo sa skrýva za túžbou zažiariť na trávniku? Ako sa rodili megahviezdy formátu Martina Dúbravku, Petra Pekaríka, Dávida Hancka či Róberta Boženíka? Voyo Originál Do neba a do pekla: Generácia Žilina tentoraz na žlto-zelenej horskej dráhe plnej chuti stať sa niekým. S príbehmi športovcov, o ich drile, odopieraní, rivalite aj sne dostať sa do väčších klubov. Za kulisami futbalového biznisu, skautingu, predaja hráčov a unikátnej filozofie farmy na futbalové talenty – MŠK Žilina, klubu, ktorý vychoval najviac súčasných reprezentantov, do A-tímu čerpá zo zdrojov vlastnej akadémie, je sedemnásobným majstrom a obchodným lídrom slovenskej futbalovej mapy. Žilina otvára brány, odhaľuje svoje fungovanie a v unikátnej dokusérii ukazuje, ako vyzerá cesta ku hviezdam v podaní jej futbalových nádejí.

Január / Martin Škrtel: Buď, alebo

Voyo prináša pre svojich predplatiteľov ďalší film z kategórie Voyo Film, teda filmov, ktoré krátko po kinopremiére prichádzajú práve na Voyo. Dokument o Martinovi Škrtelovi je emocionálnym výpočtom faktov z jeho veľmi úspešnej kariéry, ale zároveň aj nahliadnutím do súkromného života. Jednými milovaný, inými nenávidený. Málokto však vie, aký je skutočný príbeh človeka, ktorý sa z malého Ráztočna prepracoval až na futbalový vrchol, do tímu FC Liverpool. Martin Škrtel prvýkrát pustil niekoho do svojho súkromia. Emóciami nabitý film jednej z najväčších osobností slovenského futbalu, kde prezradí to, čo o ňom doteraz nikto nevedel. Príbeh jednej legendy, ktorá prvýkrát dovolila nazrieť nielen do zákulisia jeho futbalovej kariéry, ale aj do svojho života.

12. január / Bohemian Rhapsody

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho (Rami Malek), ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov svojej doby. Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb. Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985. Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet.

Už dostupné / Liečiteľ: Dar z neba

Alecov (Oliver Jackson-Cohen) život v Anglicku sa rozpadá. Jeho servis nemá žiadne zákazky, dlží peniaze nesprávnym ľuďom, spí s vydatými ženami a pije ako o život. Nečakane sa objaví muž menom Raymond (Jonathan Pryce), ktorý tvrdí, že je jeho strýko. Ten mu ponúkne splatenie všetkých dlhov výmenou za to, že sa na rok presťahuje do Kanady. Alec súhlasí a vydá sa na cestu. Po príchode do Lunenburgu, malého vidieckeho mesta, kde Raymond vlastní dom, stretáva veterinárku Ceciliu (Camilla Luddington), ktorá mu pomôže podať inzerát na služby opravára elektrospotrebičov do miestneho týždenníka. V snahe získať zákazky od miestnych obyvateľov jeho inzerát znie: „Liečiteľ, opravím všetko elektrické, čo sa pokazí“. Inzerát je však nesprávne vytlačený a znie, akoby Alec tvrdil, že je skutočným ľudovým liečiteľom. Obyvatelia mesta sa hrnú, aby využili jeho služby – Alec ich však odmieta a vysvetľuje, že ide len o tlačovú chybu. Je však nevysvetliteľné, že tí, ktorí sa k Alecovi vyberú, sa zo svojich neduhov skutočne vyliečia. Táto fáma sa šíri šialeným tempom a čím viac sa od nej Alec snaží dištancovať, tým dochádza k bizarnejším udalostiam. Po čase šokovaný Alec zisťuje, že ide o rodinné tajomstvo – dar uzdravovania. Nastáva čas rozhodnúť sa, či tento dar prijať, alebo odmietnuť. Príchod Abigail (Kaitlyn Bernard), dospievajúceho dievčaťa s terminálnym štádiom rakoviny, však dáva Alecovi poslednú šancu zvážiť zmysel svojho života.

5. január / Šokujúce odhalenie

Megyn Kellyová (Charlize Theron) je poprednou tvárou americkej televízie Fox News: blondínka, atraktívna, sexy. Krásne nohy sú v konzervatívnom spravodajskom kanáli žiadanejšie ako investigatívna žurnalistika a nepríjemné otázky. Keď sa hviezdna moderátorka pred kamerami stretne s prezidentským kandidátom Donaldom Trumpom, nemôže očakávať podporu zhora: šéf stanice Roger Ailes (John Lithgow) sa s Trumpom kamaráti a kontroverzný kandidát prináša Fox News tiež najvyššiu sledovanosť – aj vďaka svojej sexistickej kampani na Twitteri namierenej práve proti Megyn. Jej skúsená kolegyňa Gretchen Carlsonová (Nicole Kidman) sa odmieta ďalej hrať na „televíznu Barbie“. Výsledkom je, že jej zmluva nie je predĺžená „kvôli neuspokojivej sledovanosti“ – zatiaľ čo ambiciózna redaktorka Kayla Pospisilová (Margot Robbie) po stretnutí za zatvorenými dverami kancelárie Rogera Ailesa kariérne stúpa… Keď Gretchen zažaluje svojho dlhoročného šéfa za sexuálne obťažovanie, vo Fox News sa okamžite vytvorí „Rogerov tím“, ktorý ho všemožne podporuje. Len Megyn zostáva podozrivo neutrálna, Kayla tiež mlčí. Ale ako dlho ešte?

7. január / Popoluška (1. a 2. časť )

Moderná verzia klasickej rozprávky, zasadená do štýlového prostredia Ríma päťdesiatych rokov. Nadanú pianistku Auroru (Vanessa Hessler) vychováva po smrti jej matky pri pôrode jej otec, známy dirigent Valerio (Massimo Poggio). V nádeji, že umožní svojej dcére opäť vyrastať v kompletnej rodine, sa ožení s jej vychovávateľkou Irene (Natalia Wörner). Aurora sa jedného dňa zoznámi s tajomným Sebastianom (Flavio Parenti), citlivým chlapcom zo susedstva, ktorý sníva o tom, že sa stane spisovateľom. Jej šťastie sa však zrúti, keď neočakávanie zomrie otec Valerio a Aurora ostane bez jeho ochrany v starostlivosti svojej macochy Irene, ktorá ju chce pripraviť o rodinné dedičstvo…

8. január / Vysnívaná svadba

Keď bola Carrie Watsonová (Donna Benedicto) malá, matka jej povedala, aby si dala pod vankúš kúsok svadobného koláča a bude sa jej snívať o jej osudovej láske. Spomenie si na to na svadbe svojej mladšej sestry, keď naozaj uvidí muža svojich snov…

9. január / Farba z vesmíru

Rodina Gardnerovcov žije na farme hlboko v tajomných lesoch, ďaleko od okolitej civilizácie. Všetko sa zdá byť idylické, kým v ich záhrade nepristane zvláštne fosforeskujúce vesmírne teleso. Tým sa však záhada nekončí – skôr ako sa novinári dostanú na miesto, podivný meteor zmizne. Psychika členov rodiny a ich schopnosť racionálne uvažovať sa však mení každou minútou a postupne strácajú rozum. To však nie je všetko. Neónové rastliny, mäsožravé alpaky a útoky neznámej sily sú len začiatkom…

12. január / Zvedavý George II.

Dobrodružstvá obľúbeného opičiaka Georgea a jeho priateľa – Pána so žltým klobúkom. Jeho zvedavosť spôsobuje jemu a jeho človečiemu priateľovi mnoho problémov ale taktiež prináša aj veľa zábavných dobrodružstiev.

16. január / Krajina ve stínu

Film rozpráva príbeh obyvateľov malej dedinky neďaleko rakúskych hraníc, ktorým vstúpia do života udalosti 30. až 50. rokov 20. storočia. Život v dedine prebiehal vždy v pospolitosti, v ťažkých pohraničných podmienkach bolo pre všetkých dôležité zasadiť, zožať, prežiť zimu a vychovať deti. Potom ale prichádza doba, kedy je nutné si vybrať, kto je Rakúšan, Nemec a kto je Čech. Zrazu je potrebné zvoliť si, kto z celoživotných susedov je spojenec a kto je vlastne nepriateľ. Do každodenného života ľudí zasiahla história a s ňou aj bezprávie, ľudské slabosti a násilie. Zo susedov sa v takom okamihu môžu stať aj vrahovia. Mária je Češka (Magdaléna Borová), jej muž je ale pevne spätý s miestnou pôdou a vždy bol Nemec. Majú chalupu, pole, vychovávajú syna a snažia sa žiť podľa toho, čo je správne. Najskôr sledujú rastúcu vzájomnú nenávisť ľudí v dedine, aby potom zloba dopadla aj na nich samotných.

16. január / Žralokovci II.

Žralokovci bývajú na Špliechajúcom útese, na ktorom rodičia Stanley a Flora pracujú ako ochrancovia prírody. Spoločne používajú rôzne náradia, ktorým odstraňujú odpadky z oceánu, ktoré vynášajú do recyklačného závodu u Planktónovcov. Ich práca vás povedie k mnohým zábavným a náučným dobrodružstvám, ktoré aj vďaka chytľavým pesničkám naučia vašich predškolákov mnohé užitočné veci o environmentalistike.

19. január / Svadobná noc v Las Vegas

Joy (Cameron Diazová) vyhodil z bytu jej bývalý priateľ a Jacka (Ashton Kutcher) práve vyhodil z práce jeho zamestnávateľ. Obaja nešťastníci poslúchnu svojich najlepších priateľov a vyrazia sa zrekreovať do mesta hriechu – Las Vegas. Hneď v prvý večer na seba narazia pri divokej pitke a, ako to už vo Vegas býva, nakoniec sa aj zosobášia. Keď sa ráno už triezvejšie pozrú na celú situáciu, zistia, že jediným riešením je okamžitý rozvod. Lenže to by nesmeli do jedného z automatov vhodiť mincu, ktorá im vynesie rozprávkový jackpot – tri milióny dolárov! A to je naozaj priveľa peňazí na to, aby sa rozhádaní novomanželia dohodli, ako s nimi naložia. Keď sa obrátia s problémom na súd, ten im nariadi pol roka núteného spoločného spolužitia a výhru „zmrazí“, aby ňou nemohol disponovať ani jeden z nich. Lenže žiť s človekom, ktorého sotva poznáte a ktorý vás maximálne rozčuľuje, nie je práve jednoduché. Možno bude jednoduchšie úplne ho zničiť… To sa však podarí len v prípade, ak si tí dvaja naozaj nie sú súdení.

26. január / Alvin a Chipmunkovia

Bratia Alvin, Simon a Theodor sú neobyčajné veveričky, ktoré vedia nielen hovoriť ľudskou rečou, ale dokonca aj výborne spievať. Jedného dňa narazia na hudobného producenta Davida Savilla (Jason Lee), ktorý si všimne ich obrovský talent a nahrá s nimi prvý vlastný album. Nasledujú koncerty, s nimi aj davy fanúšikov a svetová sláva. S rastúcou popularitou si spievajúce hlodavce začínajú čoraz viac dovoľovať. Spontánne sa púšťajú do rôznych bláznivých dobrodružstiev, ktoré však majú katastrofálne následky, čím Davidovi poriadne brnkajú na nervy. Neustále mu devastujú dom, ohrozujú skvelú kariéru a prevracajú život hore nohami. Podarí sa Alvinovi a jeho bratom zachrániť priateľstvo s Davidom, ktorý s nimi pomaly začína strácať trpezlivosť? Ako sa zmieria s novou popularitou? Situačný humor a vtipné pesničky sú najlepšími zbraňami, s akými môžu Chipmunkovia vyrukovať nielen na divákov, ale aj na svojho nahnevaného manažéra.

30. január / Čas dluhů

Bezohľadná a dominantná manipulátorka Dana vedie so svojim slabošským manželom Milanom súkromnú vojnu, ktorá muža privedie až do psychiatrickej liečebne. Lenže ani tu nie je pred svojou manželkou v bezpečí. V manželstve agresívnej a dominantnej Dany (Ivana Chýlková) s poddajným a tvárnym Milanom (Karel Roden) to už dávno neklape. Búrlivý konflikt, ktorým kríza vrcholí, keď fyzicky napadne manželku na zahraničnom zastupiteľstve v Maroku pred veľmi dôležitou obchodnou schôdzkou, sa pripraví Milana nielen o lukratívne postavenie v diplomatických službách, ale privedie ho navyše k úplnému nervovému zrúteniu. Na psychiatrickej klinike spoznáva mladú, pôvabnú lekárku Táňu (Lucie Bílá). Tá sa snaží svojmu pacientovi nájsť vlastnú cestu životom. Profesionálny záujem sa mení na hlboký vzájomný milostný vzťah. Dana sa však nemieni vzdať svojej „hračky“ a Milan stále ešte nedokáže stáť pevne na vlastných nohách. Lenže kompromis nie je receptom ani na lásku ani na nenávisť. A tak sa aktéri príbehu, ale zďaleka nielen oni, ocitnú v bludnom kruhu, z ktorého sa dá pritom tak ľahko vystúpiť…

Viac o téme: #filmy #január #stream #VOYO