Karl Lagerfeld: Od návrhára k módnej ikone

Lenka Tungová, Disney+

Vychutnajte si 6-dielny seriál „Becoming Karl Lagerfeld“ exkluzívne na Disney+

V roku 1972 bol Karl Lagerfeld (Daniel Brühl) ešte neznámym návrhárom. Zlom nastal, keď stretol zmyselného a ambiciózneho dandya Jacquesa de Baschera (Théodore Pellerin) a rozhodol sa postaviť svojmu rivalovi Yves Saint Laurentovi (Arnaud Valois), ktorého podporoval neohrozený obchodník Pierre Bergé (Alex Lutz).

Seriál Becoming Karl Lagerfeld nás prenesie do Paríža, Monaka a Ríma 70. rokov, kde sledujeme vzostup tejto ikonickej postavy parížskej módy.


Becoming Karl Lagerfeld | Official Trailer | Hulu

Osudy hlavných postáv v seriáli „Becoming Karl Lagerfeld“

Karl Lagerfeld
Narodil sa v Hamburgu v roku 1933 a v 50. rokoch sa presťahoval do Paríža. Po spolupráci s Yves Saint Laurentom a prácou pre Balmain a Jean Patou, strávil 20 rokov v Maison Chloé. Neskôr sa stal tvárou Chanel a založil vlastnú značku. Zomrel v roku 2019 v Paríži vo veku 85 rokov.

Jacques de Bascher
Jacques bol pravidelným hosťom najtrendovejších parížskych klubov. Lagerfeld po stretnutí s dvadsaťdvaročným Bascherom prepadol jeho kúzlu, čo viedlo k ich platonickému vzťahu trvajúcemu viac než 10 rokov. Bascher neskôr zomrel na HIV/AIDS, ale Lagerfeld ho aj po jeho smrti uctieval.

Yves Saint Laurent
Už v prvej časti seriálu vlastní svoj módny dom a presadzuje sa na medzinárodnej scéne. Jeho búrlivý vzťah s Bascherom ukončil jeho životný partner Pierre Bergé. Yves Saint Laurent zomrel v roku 2008 vo veku 71 rokov.

Pierre Bergé
Bergé bol životným partnerom Yves Saint Laurenta od roku 1958. Pomohol mu vybudovať značku a neskôr sa stal prezidentom Fédération de la Haute Couture et de la Mode. Zomrel v roku 2017 v Saint-Rémy-de-Provence.

Za Oponou: Kostýmy, Scénografia, Účesy

Kostýmy
Seriál ponúka približne 2 700 kostýmov, z toho 160 bolo ušitých špeciálne pre seriál. „Chceli sme priblížiť atmosféru Saint-Germain-des-Prés, nie ju kopírovať,“ povedala kostýmová výtvarníčka Pascaline Chavanne.

Scénografia
Jean Rabasse a jeho tím vytvorili 50 lokácií, od bytov hlavných protagonistov po ikonické kluby a módne domy. „Inšpirovali sme sa maľbami, farbami a štýlom Saint Laurenta,“ povedal Rabasse.

Účesy
V priebehu desaťročia sa účesy hlavných postáv neustále menili. Daniel Brühl, ktorý stvárnil Karla Lagerfelda, nosil tri príčesky, aby verne zobrazil rôznu dĺžku jeho vlasov. Seriál tiež zobrazuje Lagerfeldovu slávnu bradu, ktorou maskoval svoje emócie.

Becoming Karl Lagerfeld je fascinujúci pohľad do života jednej z najkomplexnejších osobností módneho sveta, ktorá bola poháňaná ambíciou stať sa módnym cisárom. Nezmeškajte tento strhujúci seriál exkluzívne na Disney+.

Viac o téme: #Becoming Karl Lagerfeld #Disney+ #dráma #historický #seriál #životopisný