Liam Gallagher a John Squire predstavili svoj očakávaný spoločný singel „Just Another Rainbow“

Liam Gallagher a John Squire, ikonické postavy manchesterskej hudobnej scény, konečne predstavili svoj dlho očakávaný debutový spoločný singel „Just Another Rainbow“. Oznámenie tejto hudobnej spolupráce, netrpezlivo očakávané už niekoľko mesiacov, bolo oficiálne zverejnené minulý mesiac. Liam Gallagher vyjadril veľké očakávania od ich spoločného projektu a prirovnal ho ku kultovému statusu albumu „Revolver“ od The Beatles. Teraz prišla prvá ochutnávka ich spoločného projektu v podobe psychedelického hlavného singla „Just Another Rainbow“.

Novinka „Just Another Rainbow“ má psychedelický nádych 60. rokov

Skladba, ktorú otvára charakteristický kvetinový, ale silný gitarový riff Johna Squirea, nasledovaný Gallagherovým vrčivým vokálom, sa vyvíja do psychedelickej skladby inšpirovanej 60. rokmi. Skladba obsahuje podmanivé gitarové sólo, ktoré poslucháčom vytvára pohlcujúci zážitok.

„Just Another Rainbow“ predchádza sľubom, že „v priebehu roka bude nasledovať viac novej hudby“. Fanúšikovia si už môžu predobjednať singel na 7″ vinyle, pričom sa pracuje aj na sprievodnom videoklipe.


Liam Gallagher & John Squire – Just Another Rainbow

John Squire sa podelil o svoju interpretáciu skladby „Just Another Rainbow“ a naznačil, že pieseň sa točí okolo témy sklamania a myšlienky, že človek nikdy skutočne nedosiahne to, po čom túži. Napriek tomu považuje skladbu za povznášajúcu a ponúka poslucháčom slobodu interpretovať jej význam.

História spolupráce Liama Gallaghera a Johna Squire

História medzi Gallagherom a Squireom siaha do ich začiatkov na hudobnej scéne. Stretli sa počas nahrávania albumov Definitely Maybe od Oasis a The Second Coming od Stone Roses a ich priateľstvo pretrvalo. Neskôr spolupracovali pri písaní skladby „Love Me and Leave Me“ pre Squireovu kapelu The Seahorses a v roku 2022 sa podieľali na spoločnom pódiu počas vystúpenia skupiny Oasis v Knebworthe.

Fanúšikovia netrpezlivo očakávajú ďalšie vydania a potenciálne živé vystúpenia, Liam Gallagher sa chystá vyraziť na cesty v roku 2024, aby oslávil 20. výročie vydania prelomového debutového albumu skupiny Oasis „Definitely Maybe“.

Viac o téme: #John Squire #Just Another Rainbow #Liam Gallagher #novinka #singel