Mark Dann vydáva nový singel „Cry“. Bude to hit tohto leta?

Daniela Marušková

Slovenský hudobný producent a hitmaker Mark Dann dokazuje každou svojou skladbou, že aj na Slovensku sa dá robiť hudba svetových rozmerov. Z jeho 10 doterajších vydaných songov sa až 8 z nich objavilo v rebríčku medzi najhranejšími skladbami v našich rádiách. Minulý rok podpísal zmluvu s nemeckým hudobným vydavateľstvom a tiež odohral svoj prvý mega koncert pred 25 000 davom na festivale ako predskokan jednej z najlepších hudobných skupín súčastnosti – Imagine Dragons.

Po poslednom veľmi úspešnom hite “Love me now” sa Mark pripomína s ďalšou skladbou

Nový track od Marka Danna „Cry“ je viac ako len tanečná popová skladba. Mladý producent na nej pracoval posledný polrok. Singel Cry je určený všetkým, ktorí zažili zlomené srdce. Sám Mark priznáva, že táto skladba nemusí byť láska na prvé počutie: „Je to môj odkaz, ktorý sa vám dostáva pod kožu každým novým počutím. Je inšpirovaný mojím životom a rozchodom, ktorý som v minulosti prekonal. Bol to môj spôsob, ako sa s ním vyrovnať.“ Plný moderný zvuk, za srdce chytajúci text a to všetko položené do aktuálnych rytmov roka 2024 z Cry robia nového adepta na TOP priečky nielen v slovenských rádiách.


Mark Dann – Cry

Prvotný nápad skladby vznikol tak trochu netradične počas Markovho dlhého letu v lietadle na ceste za oddychom: „Zrazu mi napadla melódia, ktorá mi prišla veľmi chytľavá a tak som si ju hneď nahral do diktafónu v telefóne. Nemohol som ju dostať von z hlavy a hneď po návrate som na nej začal pracovať.”

Mark je známy tým, že v každej svojej skladbe dáva priestor na spoluprácu vždy novým talentovaným vokalistom a spevákom: „Baví ma objavovať nové spevácke talenty, ktorých máme na Slovensku veľmi veľa. Častokrát sú to ľudia, ktorí s nahravanim v štúdiu nemajú veľa skúseností a preto spolupráca s nimi môže byť niekedy náročnejšia. V novinke Cry som ten správny hlas hľadal veľmi dlho a počas celého procesu som vyskúšal až 6 rôznych typov hlasu.”

Nakoniec v skladbe spievajú dvaja vokalisti. Jedným z nich je Benjamín Matlák so svojim umeleckým menom SOHO. „Benny brigáduje ako pomocný technik v štúdiu, kde chodím nahrávať. Netušil som, že vie spievať a už vôbec nie, že práve on bude môj ďalší objav v novej pesničke. Na pomoc pri zvyšných vokáloch som si zavolal Roba Pappa. Obaja majú velmi podobnú farbu hlasu a preto nie je počuť, že v pesničke spievajú dvaja rôzni speváci,” hovorí Mark.

Text písal samotný Mark v spolupráci s Giovannim Riccim a celá skladba sa nahrávala v Basement štúdiu v Prešove, kde sa o finálny zvuk (mix a mastering) ako pri väčšine Markových hitov postaral Randy Gnepa.

Viac o téme: #Mark Dann #novinka #singel