Marpo vydáva nový album „Devil on the Shoulder“

Marcel Vyšín, Universal Music, s.r.o.

Na druhý singel z očakávaného albumu si prizval Marpo nashvillského rapera JJ Lawhorna

Pred niekoľkými týždňami raper Marpo singlom „Welcome to Nashville“ ohlásil album „Cowboys & Dreamers“, ktorý sa spolu s producentom Marcusom Tranom vydal nahrávať do Spojených štátov. Teraz prichádza druhá ochutnávka z veľkolepého albumu, ktorý uzrie svetlo sveta v druhej polovici júla. Na skladbe „Devil on the Shoulder“ spolupracoval s miestnym umelcom JJ Lawhornom.


Marpo – Ďábel na Rameni ft. JJ Lawhorn

„Diabol na mojom ramene mi hovorí, aby som to vzdal,“ spieva Marpo v piesni, s ktorej textom by sa mohol stotožniť každý. „Je totiž o tom, že každý z nás má niekedy pochybnosti,“ vysvetľuje. „V singli hosťuje miestny raper/spevák JJ Lawhorn, o ktorom som čoskoro zistil, že má v Prahe sestru,“ dodáva.

Marpo @Jiří Staněk
Marpo @Jiří Staněk

Rovnako ako ostatné skladby z albumu Cowboys & Dreamers, aj Devil On My Shoulder sa nahrával v legendárnom nahrávacom štúdiu Blackbird v Nashville. O produkciu albumu plného tvrdých gitár, ale aj country a electra sa tradične postaral Marcus Tran, s ktorým Marpo spolupracuje už po šiesty raz. Práve kontakt s profesionálmi zo zahraničia a známymi umelcami americkej scény bol pre oboch zásadný a inšpiratívny a umožnil vznik výnimočného albumu, ktorý Marpo považuje za skvost.

Singel „Diabol na ramene“ si fanúšikovia môžu po prvý raz vypočuť na TroubleGang Feste 13. júla v Benátkach nad Jizerou. Oficiálny krst deviateho albumu s názvom Cowboys & Dreamers sa uskutoční 17. augusta na pražskom Open Air v Ledárňach Braník.

Viac o téme: #Devil on the Shoulder #JJ Lawhorna #Marpo #novinka #singel