Martin Vanek s deťmi ochutnajú jazz

Martina Tolstova, SF

Reduta plná detí, v Koncertnej sieni pokračuje tento týždeň Hudobná akadémia Slovenskej filharmónie a Rodinný koncert

V piatok 12. apríla 2024 sa v Slovenskej filharmónii uskutoční tretia Hudobná akadémia pre bratislavských a mimobratislavských školákov, ktorí sa v 75. koncertnej sezóne prihlásili na organizovaný cyklus doobedňajších koncertov.

Martin Vanek
Martin Vanek

Bratislavskú Redutu navštívi 1400 žiakov v dvoch frekvenciách – o 9.30 a 11.30. Program piatkových koncertov pre mladých zopakujeme aj v sobotu 13. apríla 2024 o 16.00 na treťom Rodinnom koncerte s názvom Potulky jazzom.

Svetom hudby bude mladých návštevníkov sprevádzať moderátor Martin Vanek. Už názov koncertu Potulky jazzom prezrádza, čo bude témou aprílového koncertov pre mladých návštevníkov v bratislavskej Redute. V piatok 12. a v sobotu 13. apríla si Martin Vanek so žiakmi a deťmi pocestujú spoločne v čase. Ocitnú sa na malú chvíľu v rokoch 1920 až 1950, keď bol jazz tanečnou hudbou, na ktorú sa zabával celý svet.

Fats Jazz Band GAF 2023
Fats Jazz Band GAF 2023

Ako jazz vznikal, ako znel, na akých nástrojoch sa hral, čo je jeho srdcom a dušou? To všetko sa dozviete v Koncertnej sieni SF so skvelým orchestrom Fats Jazz Band pod vedením Ladislava Fančoviča. Akademici môžu na koncertoch získať knižky a sobotný Rodinný koncert skončí ako vždy tombolou s peknými cenami.

Viac o téme: #koncert #Martin Vanek #Potulky jazzom #Reduta #Slovenská filharmónia