Na Voyo prišla očakávaná fantasy miniséria Vedma

PR oddelenie skupiny Markíza

Prvá česko-slovenská fantasy miniséria Vedma prináša nový príbeh odvekého súboja medzi dobrom a zlom, svetlom a temnotou.

Najnovší Voyo Originál vtiahne predplatiteľov streamovacej služby Voyo do sveta, ktorý je magický a v ktorom už nič nebude tak, ako predtým. Vedma odštartovala v piatok 16. júna.

Miniséria Vedma je okrem originálneho spracovania netradičného žánru výnimočná aj hereckým obsadením. Hlavnú postavu Vedmy si zahrala slovenská herečka Antónia Lišková, no v minisérii zažiari aj množstvo ďalších hereckých hviezd. Gabriela Marcinková sa predstaví netradične v negatívnej seriálovej úlohe, diváci sa v hlavných úlohách môžu tešiť aj na Dagmar Havlovú a Jaroslava Dušeka, Josefa Trojana, Ivana Franěka, Vicu Kerekes, Denisa Šafaříka, maďarskú hereckú hviezdu Ervina Nagya či českú speváčku Annet X, pre ktorú ide o herecký debut.

Autorkou námetu, scenáristkou a producentkou minisérie je jedna z najúspešnejších slovenských filmových producentiek Adriana Kronerová a réžie sa ujal úspešný slovenský režisér Jakub Kroner. „Vedmu som písala rok, ale témam, o ktorých som v nej písala, sa venujem už pomerne dlho. Hľadala som spôsob, ako ich spracovať. Nakoniec som sa rozhodla pre žáner fantasy,“ uvidela autorka námetu, scenáristka a producentka Vedmy Adriana Kronerová.
„Keď nám Adriana projekt prezentovala, okamžite nás nadchol, pretože Voyo chce dávať priestor aj takýmto novátorským počinom. Chceme divákom prinášať rôznorodý a žánrovo pestrý obsah, pričom dávame priestor aj dielam, ktoré by možno za normálnych okolností nevznikli a sú istým spôsobom náročnejšie a ambicióznejšie. Vedeli sme, že fantasy je náročný žáner plný výziev, ale mali sme dôveru v to, že ak to niekto v Česku a na Slovensku zvládne, tak to budú práve Adriana a Jakub,“ povedala programová riaditeľka skupiny Markíza a skupiny Nova Silvia Majeská.


Vedma – fantasy miniséria

„Okrem naozaj atraktívneho obsadenia, skvelej vizuálnej aj zvukovej stránky príbehu sa môžu diváci tešiť aj na v našich končinách nezvyčajne premyslené postupné odkrývanie skutočných väzieb medzi postavami,“ prezradil kreatívny producent Voyo a riaditeľ vývoja TV Nova a Voyo Michal Reitler.

Diváci Voyo majú už teraz k dispozícii exkluzívnu ochutnávku, ktorá odhaľuje prípravy prvej česko-slovenskej fantasy minisérie, reakcie hercov a tvorcov a jedinečné zábery z nakrúcania. Viac ako polhodinový film o filme s názvom Vedma: Pohľad do zákulisia dokonale vysvetlí pozadie a súvislosti sveta, v ktorom sa strhne neúprosný súboj ľudstva o prežitie. Divákom ponúka jedinečný pohľad na to ako vznikali trikové zábery, kaskadérske kúsky, hudba k seriálu či netradičné kostýmy fantasy bytostí svetla a temnoty.

Príbeh Vedmy sa odohráva v súčasnosti, ale siaha až do rudolfínskej éry. Podľa legendy sa má na zemi objaviť Vedma, ktorá otvorí portál do inej dimenzie a umožní ľuďom prechod do vyššej úrovne vedomia, kde neexistuje zlo. Jej príchod očakáva v Prahe aj rodina alchymistu Filipa Antonína (Ivan Franěk), ktorá tu žije už štyristo rokov. Používajú starovekú technológiu, aby čerpali silu z ľudskej zloby. Príchodom Vedmy sa tak začína súboj svetla a temnoty o budúcnosť našej civilizácie.

Nová česko-slovenská fantasy miniséria Vedma odštartovala v piatok 16. júna 2023 exkluzívne na Voyo.

Viac o téme: #fantasy #serial #Vedma