Pieseň Taylor Swift „The Black Dog“ zviditeľnila londýnsky pub

Hudobná novinka na tento týždeň

Taylor Swift má talent premeniť obyčajné veci na niečo výnimočné. Tentoraz sa vďaka jej pesničkárskemu umeniu stala z obyčajnej londýnskej krčmy povinná destinácia pre fanúšikov na celom svete.

„The Black Dog“: Prekvapivý nárast návštevnosti pre miestnu krčmu

Taylor Swift vydala dlho očakávaný album „The Tortured Poets Department“. Medzi bonusovými skladbami zaradenými do prekvapivého pokračovania vydania bola aj pieseň „The Black Dog“. V piesni Swift spieva o sledovaní polohy bývalého partnera do krčmy s názvom „The Black Dog“.


Taylor Swift – The Black Dog

Či už to bolo zámerné, alebo nie, toto pomenovanie vyvolalo rozruch. Skutočná krčma Black Dog vo Vauxhall v južnom Londýne zaznamenala od vydania piesne dramatický nárast návštevnosti. „Bolo to neskutočné,“ povedala Amy Cowleyová, marketingová manažérka krčmy, pre časopis People, „hoci je krčma na miestnej úrovni dobre zavedená, nikdy nezažila takú globálnu pozornosť. Do Black Dog sa hrnuli fanúšikovia z celého sveta vrátane Spojených štátov, Španielska, Nemecka a Austrálie.“

O čom je singel „The Black Dog“?

S tým, ako sa krčma vyhrieva na neočakávanej sláve, sa zintenzívnili špekulácie o skladbe „The Black Dog“. Text piesne naznačuje potenciálne dlhodobý vzťah, čo naznačuje, že by mohlo ísť o Taylorinho ex Joe Alwyna. Túto teóriu ešte viac podporujú odkazy na Swiftin album „Lover“ z roku 2019, ktorý sa zameriaval na jej vzťah s Alwynom. Niektoré texty však odkazujú na Mattyho Healyho, frontmana skupiny The 1975, s ktorým mala Swift krátky vzťah po rozchode s Alwynom.

Či pieseň čerpá inšpiráciu z jedného alebo oboch vzťahov, zostáva záhadou, ale jedno je isté, pub Black Dog bude pravdepodobne v dohľadnej budúcnosti magnetom pre fanúšikov Taylor Swift.

Viac o téme: #hudobná novinka na tento týždeň #Taylor Swift #The Black Dog