Podujatia v Letnej čitárni Medická záhrada od 25. do 27. júla

Mgr. Lenka Čechvalová, Staromestská knižnica

Staromestská knižnica pripravuje čítanie v tráve o legendárnej herečke, diskusiu umelcov venovanú mestskému záhradníčeniu, deti poteší animované premietanie s Fest Ančou.

25. 7. o 17.00 – Čítanie v tráve: Zdena Gruberová
Čítanie v tráve s teatrológom Karolom Mišovicom o knihe venovanej legendárnej herečke, úryvky bude čítať herečka Petra Dubayová.
Kniha, ktorú vydalo vydavateľstvo VEDA v roku 2023, mapuje nielen jej profesijný život, ale ponúka aj stručný pohľad do súkromia veľkej herečky a najmä vzácne spomienky jej jedenástich kolegov a kolegýň.
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
V prípade nepriaznivého počasia sa podujatie uskutoční v Staromestskej knižnici na Blumentálskej 10/a.

26. 7. o 17.00 – Mestské záhradníčenie
Diskusia v rámci prezentácie 68. čísla časopisu o súčasnom vizuálnom umení Flash Art Czech and Slovak Edition.
Aktuálne číslo časopisu približuje rozličné spôsoby nazerania na mestské záhradníčenie, najmä v súvislosti s participatívnymi umeleckými stratégiami a site-specific projektmi. Záhrada, ako špecifický priestor na pomedzí verejného a súkromného je miestom vyjednávania medzi ľudským zámerom a neľudskými aktérmi. V diskusii budeme spoločne uvažovať nad rozmanitými prístupmi umelcov k záhradníčeniu.
Diskutujúci: Ema Knéblová, Jozef Kršek, Michal Mitro
Moderuje: Lýdia Pribišová, šéfredaktorka časopisu Flash Art Czech & Slovak Edition

27. 7. o 16.00 – Kino Fest Anča pre deti
Premietanie toho najlepšie z animovanej tvorby pre deti. Fest Anča v Medzinárodnej sekcii súťažných filmov prináša najlepšie krátke animované filmy z celého sveta pre deti, ktoré nie sú v bežnej kinodistribúcii. Vybrané filmy sa líšia od mainstreamovej produkcie a deťom prezentujú autorský animovaný film. Tituly sú nápadité, pracujú s detskou imagináciou a stimulujú deti k ďalšiemu rozmýšľaniu nad filmom a prehlbovaniu vzťahu s umením. Filmy sú bez dialógov, preto sú vhodné pre všetky deti.

Vstup na podujatia je voľný.

Viac o téme: #medickazahrada #staromestskakniznica