Podujatia v Letnej čitárni Medická záhrada od 31. 7. do 3. 8.

Mgr. Lenka Čechvalová, Staromestská knižnica

Staromestská knižnica pripravila premietanie dokumentárneho filmu režiséra Mira Rema, klimatické popoludnie venované zvieratám v meste spojené so SWAPom rastlín, milovníkov starej Bratislavy poteší rozprávanie Zsolta Lehela, na deti čaká divadelné predstavenie o vychýrenom doktorovi.

31. 7. o 18.00 – Láska pod kapotou
Premietanie dokumentárneho filmu o pokuse reštartovať svoj osobný život na pozadí automobilových závodov. Režisér Miro Remo prichádza s príbehom z moravsko-slovenského pohraničia, ktorému nechýba dráma ani humor. V spolupráci s KineDok.

Odhodlaný 50-ročný Jaroslav má v živote dve vášne. Rýchle autá a školskú lásku Jitku, ktorá mu po pokazenom manželstve vrátila nádej a chuť ísť ďalej. Jitka, oficiálne najstaršia autokrosová jazdkyňa v Českej republike, by len ťažko našla lepšieho mechanika a trénera akým je Jaroslav. Jaroslav pre ňu znovu a znovu stavia ojazdené pretekárske autá a spoločne dúfajú vo víťazstvo. Športové zápolenie je len kulisou pre skutočné „preteky života“, v ktorých dvojica ešte nepatrí medzi favoritov. Frustrácia a dezilúzia z minulosti tak môže nabrať prekvapivý smer.

Kinedok prináša tie najlepšie dokumenty zo strednej a východnej Európy na netradičné miesta. Predstavuje medzinárodné spoločenstvo a alternatívnu distribučnú sieť spájajúcu fanúšikov a tvorcov dokumentárneho filmu.

1.8. o 17.00 – Neznámymi vodami
Spoznajte doposiaľ nepoznané legendy a príbehy fontán, studničiek a prameňov bratislavského regiónu v Rozprávaní o Bratislave vlastivedného sprievodcu Zsolta Lehela.

Viaceré známe fontány, studne a pramene v Bratislave prežívajú v povedomí miestnych obyvateľov v súvislosti s rôznymi povesťami, legendami či skutočnými životnými príbehmi. Pri opakovanom stretnutí so „starými známymi“ ožívajú tieto isté, tradíciou overené a ocenené zaujímavosti. Poznáte aj iné? Spoločne si pripomenieme niekoľko svojráznych príkladov a poskladáme mozaiku rôznorodých pohľadov na fontány, studne a pramene v bratislavskom regióne.*

2.8. o 17.00 – Klímaknižnica
Vydajte sa na vzrušujúcu výpravu a objavte zvieracích susedov, ktorí žijú v betónovej džungli českého hlavného mesta. Po premietaní nasleduje komentovaná prechádzka v Medickej záhrade s Michalom Nogom z Mestských lesov v Bratislave o tom, ako sa správajú a schovávajú zvieratá v mestských parkoch. Súčasťou podujatia bude aj SWAP rastlín a odrezkov. V spolupráci s Klíma ťa potrebuje*

O filme Planéta Praha
Koľko „obyvateľov“ majú v skutočnosti naše mestá? S ľuďmi v nej žijú aj nečakaní zvierací susedia. Ich každodenné dobrodružstvo zachytili filmári vo výnimočnej blízkosti vďaka najmodernejším technológiám. Kde sa v Prahe vzali majestátne muflóny? Podarí sa sliepke zelenonohej prekabátiť nutriu? Do akej zimnej skrýše sa schová roztomilý plch? A čo roháč, nájde svoju partnerku v nočnom zmätku?

3. 8. o 16.00 – Doktor Džejdžej
Predstavenie pre deti na motívy príbehu Korneja Čukovského Doktor Jajbolíto. Príbeh o vychýrenom odborníkovi, ktorý výnimočnými praktikami uzdravuje ľudí, zvieratá aj rastliny. Avšak aj takýto statočný muž sa môže dostať do problémov. Podarí sa Džejdžejovi zachrániť seba aj zvieratká? Účinkuje Divadlo spod perinky. Pre deti od 6 rokov

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup na podujatia je voľný.

Viac o téme: #medickazahrada #staromestskakniznica