Poetika vydáva romantický singel MĚSÍC

Jiří Kouba, Universal Music, s.r.o.

Originálny videoklip s tancujúcim pilotom sa natáčal v sopečnej krajine Tenerife

Skupina Poetika prichádza s ďalšou novinkou z plánovaného albumu. Po hite „Půlnoc„, ktorý bol dlho najhranejšou českou skladbou v rádiách, vydáva Poetika melancholický singel „Mám pocit, že tě strácím„. Teraz kapela predstavuje romantickú pieseň „MĚSÍC„, ktorú sprevádza videoklip z úchvatnej lokality kanárskeho ostrova Tenerife.


Poetika – MĚSÍC

Romantická pieseň „MĚSÍC“ približuje problémy vzťahov na diaľku

„Mesiac je ideálnym romantickým spojivom, historicky ľudí fascinoval a pre mňa to nie je inak,“ vysvetľuje frontman kapely Ondřej Brejška. Zámerom bolo aj metaforicky priblížiť vzťahy na diaľku, s ktorými má spevák vlastné skúsenosti. „Chceli sme do našej piesne vniesť tú naivitu, keď obaja rozmýšľate, či ste na Mesiaci pristáli na vlastné oči, alebo na oči toho druhého,“ dodáva.

Réžie sa ujal Ondrej Kudyn, autor všetkých doterajších filmových snímok kapely, a natáčanie unikátneho videoklipu prebiehalo na ostrove Tenerife, ktorý speváčka navštívila po prvýkrát. „Zároveň je to prvý videoklip, v ktorom som len ja bez kapely, takže som sa bez chalanov okolo seba cítil zmenšený,“ dodáva. Spolu s režisérom vymysleli postavu vesmírneho pilota a rozhodli sa nakrúcať mimo civilizácie, ktorá aj tematicky pripomína mesačnú krajinu.

Natáčanie videoklipu sa nezaobišlo bez komplikácií

„Keď sme vyberali miesta, prešli sme celý ostrov. Nakoniec sme mali najviac na vrchole Pico del Teide, čo je sopka a najvyšší vrch Španielskeho kráľovstva,“ spomína. Podobne ako pri poslednom klipe, ktorý sa odohrával v zasneženom kameňolome, ani natáčanie v slnečnom Španielsku sa nezaobišlo bez komplikácií. „Smolou bolo, že v okolí nášho hotela bolo 30 °C a tam možno 4 °C. S tým som nepočítal ani ja, ani Ondra Kudyna, ani oblečenie, ktoré som mal so sebou zbalené,“ priznáva spevák.

Okrem toho tentoraz umelec opustil svoju komfortnú zónu a vo videoklipe si zatancoval. „Improvizované tance možno fanúšikom pripomínajú opitého strýka na krste, ale sú úplne autentické!“ myslí si. Či sa Poetike podarilo tanečnými kreáciami vo videoklipe sprostredkovať spomínanú zamilovanú naivitu, môžu fanúšikovia zhodnotiť už teraz na všetkých streamovacích platformách.

Viac o téme: #Měsíc #novinka #Poetika #singel