Posledná pieseň legendárnych The Beatles vyjde už budúci týždeň! Desiateho novembra sa dočkáme kolekcií The Read a The Blue Album

Karolína Zboniaková, Universal Music s.r.o.

Aj mnoho rokov potom, čo sa nezameniteľní The Beatles rozpadli, od nich naďalej prichádza nová hudba. Tentokrát už ale úplne naposledy.

Najnovší singel „Now And Then“ napísal a naspieval John Lennon, svoju stopu na ňom zanechal aj George Harrison a teraz, po dlhých štyridsiatich rokoch, ju dokončili Paul McCartney a Ringo Starr. „Now And Then“ vychádza už budúci týždeň vo štvrtok.

V piatok 10. novembra ide do predaja kolekcia piesní z rokov 1962-1966 pomenovaná ako The Red Album na CD aj na vinylových platniach, podobná kolekcia, avšak z rokov 1967-1970, dostala názov The Blue Album. Na oboch nájdete tie najväčšie hity aj niekoľko úplne nových pridaných trackov. Všetky piesne sú na fyzických nosičoch mixované v stereu, v digitálnej podobe dokonca aj ako Dolby Atmos. Na špeciálnych singlových vinyloch vychádza najnovšia a posledná pieseň „Now And Then“ po boku debutového tracku „Love Me Do“.


Now And Then – The Last Beatles Song (Short Film Trailer)

Pieseň „Now And Then“ pôvodne vznikla už v 70-tych rokoch, kedy John Lennon nahral hrubé demo s výlučne vlastným doprovodom na klavíri. Po spevákovej smrti sa ostatní členovia kapely pokúšali pieseň dokončiť, vtedajšia technika však neumožnila hudobníkom spracovať Johnov spev v požadovanej kvalite.

Tím expertov, ktorý pracoval pod vedením režiséra Petera Jacksona na úspešnom dokumente The Beatles: Get Back, dokázal minulý rok spev dostatočne separovať od klavíra a dal tak možnosť McCartneymu a Ringo Starrovi dokončiť singel do podoby, v akej ju budeme už čoskoro môcť počuť. Krátky dokument o náročnej ceste za vydaním „Now And Then“ bude na YouTube k dispozícii už o deň skôr – 1. novembra.

Viac o téme: #albumy #Beatles #CD #LP #novinka #Now And Then #singel #The Blue Album #The Read