Posledné tohtoročné podujatia v Letnej čitárni Medická záhrada

Letná čitáreň Medická záhrada sa blíži do finále – do konca augusta si môžete prečítať dennú tlač a časopisy v príjemnom prostredí. Staromestská knižnica Vás pozýva na posledné podujatia tohtoročnej sezóny.

30. 8. o 17.00 – Indonézska rozprávka
Cestovateľská prednáška Milana Regeca o magickej ostrovnej krajine. Skôr než národ, Indonézania sú jedna veľká rodina. Pocit rodinného spoločenstva spája silnejšie než 700 používaných jazykov, 300 etnických skupín a 250 rôznych foriem náboženstva – no to najčarovnejšie je, že spolu s nákazlivým úsmevom, ktorý len zriedka mizne z tváre, toto spoločenstvo rýchlo zahrnie aj nás. Chronologické vnímanie času stráca zmysel, tradičný kalendár nepozná letopočty a tak sa všetko deje teraz. Naša indonézska rozprávka sa nezačína slovami „Kde bolo, tam bolo“, ale „Vitajte!“ Cestovateľ Milan Regec je dlhodobo spätý s Indonéziou, pravidelne v nej trávi viac ako polovicu roku. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

31. 8. o 16.00 – Čierny koník
Veselá rozprávka o sedliakovi Džovannovi odohrávajúca sa v slnečnom Taliansku. Prekvapujúci aj poučný príbeh doplnený ľudový piesňami v taliančine sprevádzané tamburínou. Predstavenie v podaní divadla Omnibus je vhodné pre deti od 4 rokov.

2. 9. od 10.00 do 13.00 – Burza kníh a hračiek pre deti
Letná čitáreň sa premení na bazár – malí obchodníci budú predávať svoje prečítané knižky, nepotrebné hračky alebo výrobky za symbolické ceny do 10 eur. Stačí vytriediť nevyužité veci z detskej izby, zobrať si deku alebo stolík na rozloženie vecí a predávať. Nie je potrebná rezervácia miesta.

Vstup na podujatia je voľný.

Viac o téme: #detsképredstavenia #Letná čitáreň Medická záhrada #podujatia #predstavenia