Prístrešok pre auto vs. garáž: Čo si vybrať?

Hobbytec Slovensko

Mnoho ľudí rieši dilemu, či siahnuť po overenej klasike vo forme murovanej garáže, alebo praktickom prístrešku. Obe varianty majú svoje výhody aj nevýhody.

Ak premýšľate o tom, ako ochrániť svoje auto, motorku či bicykel pred nežiaducimi vplyvmi, prvou spontánnou myšlienkou zrejme bude garáž. Ide o typickú, overenú stavbu, pri ktorej však musíte rátať s dlhším časom stavby, obmedzeným priestorom a najmä s vyššími nákladmi.

Výhody hliníka a polykarbonátu

Na druhej strane stojí alternatíva v podobe rôznych prístreškov. Čo sa týka tvaru či farebnosti, ich možnosti sú takmer neobmedzené. Jednými z najobľúbenejších sú tie hliníkové. Hliník je moderný materiál, ktorý vyniká kvalitou, spoľahlivosťou a trendovým dizajnom. „Zastrešenie je vyrobené z polykarbonátu. Tento materiál je mimoriadne vhodný pre vonkajšie využitie. Zaručuje odolnosť, pevnosť, nelámavosť, bezpečnosť, bezúdržbovosť a ochranu pred UV žiarením,“ približuje PhDr. Matúš Manik, konateľ firmy Hobbytec Slovensko.

Prístrešok pre auto / Foto: Hobbytec Slovensko

V tejto spoločnosti ponúkajú okrem hotových prístreškov pre auto možnosť výroby na mieru. Tu sa rozmery konštrukcie dajú úplne prispôsobiť veľkosti vozidla. „A nemusí byť iba jedno, prístrešok vieme navrhnúť a zrealizovať aj pre dve autá, radové státie či dokonca karavan,“ vymenúva PhDr. Matúš Manik. Farebné prevedenie prístrešku je možné zvoliť v ktoromkoľvek odtieni zo vzorkovníka RAL.

Medzi výhody prístrešku pre auto v porovnaní s garážou patrí aj rýchlosť dodania, resp. stavby či montáže. „Všetky prístrešky máme na sklade, čo výrazne skracuje čakaciu dobu,“ podotýka PhDr. Matúš Manik z Hobbytec Slovensko.

Novinka na trhu: solárne prístrešky pre auto

Murovaná garáž je stávka na istotu, po ekonomickej stránke je však rozhodne výhodnejší prístrešok. Existuje dokonca aj alternatíva v podobe zastrešenia s fotovoltaikou. Znamená to, že strechu „domova“ pre vaše auto bude tvoriť fotovoltaický systém pripojený k distribučnej sieti. Veľkým benefitom sa pri tomto variante stáva neustále šetrenie nákladov za energie, čím sa prístrešok pre auto vlastne po čase „zaplatí sám“.

Prístrešok solar / Foto: Hobbytec Slovensko

„Záhradné stavby vytvárajú úplne nový priestor, kam je možné umiestniť fotovoltaické panely. Môžu tak nahradiť strechy rodinných domov či miesta na trávnatých lúkach. Budúcnosťou nie sú iba pergoly na súkromných záhradách, ale aj prístrešky vo verejnom priestore,“ hovorí konateľ firmy Hobbytec Slovensko.

Nielen pre vozidlá

Ďalšou výhodou prístrešku pre auto v porovnaní s klasickou garážou je flexibilita. Prístrešok môžete kedykoľvek využiť na príjemné letné posedenie, uskladniť si pod ním momentálne nepoužívané veci či náradie, ku ktorým je bezproblémový prístup. To platí aj v prípade vozidla – žiadne murované steny znamená žiadne problémy pri nasadaní, manipulácii s nákupom a podobe.

Prístrešok / Foto: Hobbytec Slovensko

Prístrešok pre auto sa zároveň dá v prípade záujmu prikotviť ku stene domu, čím sa obe stavby stávajú dokonale prepojené a aj dizajnovo splývajú do jedného príjemného celku.

www.hobbytec.sk

Zdroj: www.stavebnictvoabyvanie.sk

Viac o téme: #fotovoltaika #hobbytec #prístrešok pre auto #solárne prístrešky