Radovan Hanko predstavuje singel Slová s animovaným príbehom

Michal Neffe

Radovan Hanko, autor hudby a spevák, predstavuje novú pieseň s názvom Slová spolu s vizuálnym sprievodom v podobe animovaného videoklipu, nesúcim sa témou sily slov a ich nezvratných dôsledkov. Novinka je prvou lastovičkou z druhého pripravovaného albumu.

Novým zvukom prispel aj Peter Zajaček z Medial Banana

Hudobník Peter Zajaček prispel novým skladbám Radovana Hanku svojimi schopnosťami v oblasti produkcie a aranžmá, a práve so skladbou Slová prichádzajú s prvým výsledkom ich tvorivej spolupráce. „So záujmom o spoluprácu na mojich nových skladbách ma oslovil Peter, výborný gitarista skupiny Medial Banana, pričom výrazne obohatil moje skladby po gitarovej stránke. Verím, že sa nový sound bude páčiť aj poslucháčom,“ s úsmevom hovorí Radovan Hanko. Skladby budú postupne vychádzať ako samostatné single, pričom plánujú ukončiť túto sériu vydaním nového albumu. Celý projekt je zameraný na obohatenie hudobného zážitku poslucháčov a predstavuje nový zvuk, ktorý by mal osloviť širšiu verejnosť.


Radovan Hanko | Slová

Slová vychádzajú zo spevákovej autenticity a spontánnosti, čo tvorí charakteristický prístup k jeho tvorbe. Téma piesne reflektuje silu slov v medziľudských vzťahoch a ich vplyv na ďalšie smerovanie. „Ľudia sa navzájom veľmi ovplyvňujú tým, čo si vravia. Jedno slovo môže značne zmeniť ďalší život človeka, v dobrom aj zlom zmysle slova. Pieseň len hovorí o tom, aké je dôležité premýšľať nad tým, čo vravíme, lebo povedané sa už nedá vziať späť a navždy môže zmeniť ďalšie dianie okolo nás,“ ozrejmuje spevák.

Nahrávanie skladby prebehlo pod vedením Jara Žiga

Hudba piesne je postavená na jemne skreslenej elektrickej gitare, podporená akustickou gitarou, klávesmi dotvárajúcich atmosféru a rytmickou basou a bicími. Nahrávanie prebehlo v bratislavskom štúdiu Loft pod vedením Jara Žiga. Na basových partoch sa podieľal a nahrával Tamás Belicza, na bicie nástroje Timo Rajnoha a klávesmi skladbu obohatil Tibor Feledi. Produkciu skladby zabezpečil Peter Zajaček, mixovaním sa zaoberal Tom Lobb v štúdiu Nitre a mastering spracoval Lukáš Chromek.

Novinka prichádza spolu s vizuálom v podobe animovaného videoklipu, ktorý vytvorila talentovaná ukrajinská animátorka Alla Dmitrievna, v súčasnosti žijúca v Porte. „Alla svojho času u mňa chvíľu bývala v Bratislave, takže sa poznáme aj osobne. Počas tvorby klipu sme komunikovali iba telefonicky a elektronicky, čo však vôbec nevadilo. Alla príbehom vkusne vystihla tému piesne,“ objasňuje Radovan Hanko zrkadlenie vizuálu s textom piesne a ideálnou formou komunikácie z rôznych krajín.

V blízkej budúcnosti plánuje interpret pokračovať vo vydávaní ďalších skladieb vo forme singlov, nasledovaných vydaním albumu. Rovnako sa chystá na koncertné vystúpenia v trio zložení – gitara a spev Radovan Hanko, basgitara Tamás Belicza a bicie Timo Rajnoha, pričom zároveň pokračuje v sólovej kariére ako pesničkár. Svoje umenie rozširuje aj prostredníctvom cestovania, ktoré tento rok pre zmenu započal v Kolumbii.

Viac o téme: #novinka #Radovan Hanko #singel #Slová #videoklip