Rozhodujúca bitka medzi umelou inteligenciou a ľudstvom v postapokalyptickom sci-fi thrilleri The Creator

Film The Creator je ambiciózna a vizuálne ohromujúca snímka, ktorá skúma témy ako vojna, inteligencia a ľudská prirodzenosť.

The Creator je sci-fi akčný thriller z roku 2023, ktorý režíroval Gareth Edwards a napísal Gareth Edwards a Chris Weitz. V hlavných úlohách hrajú John David Washington, Gemma Chan, Ken Watanabe, Sturgill Simpson, Madeleine Yuna Voyles a Allison Janney.

V roku 2055 jadrový výbuch vyvolaný umelou inteligenciou v Los Angeles rozpúta globálny konflikt medzi západnými národmi a stúpencami umelej inteligencie v Novej Ázii. Ústrednou postavou tejto vojny je seržant americkej armády Joshua Taylor, ktorého život sa prelína so záhadným architektom UI „Nirmata“.


The Creator | Official Trailer

Taylorova manželka Maya, o ktorej sa predpokladá, že je dcérou Nirmata, je zabitá pri útoku NOMAD-u (orbitálnej bojovej lode). Taylor, ktorý je teraz súčasťou losangeleskej upratovacej posádky, je naverbovaný na kritickú misiu: zneškodniť „Alfa 0“, zbraň navrhnutú Nirmatom. Misia sa zvrtne, keď Taylor namiesto očakávanej zbrane objaví „Alphie“, mladé dievča – simulanta so schopnosťou ovládať akúkoľvek technológiu. Taylor sa vzoprie rozkazu zabiť Alphie a vytvorí si k nej puto, v ktorom vidí spojitosť so svojou minulosťou.

Príbeh sa stupňuje, keď sa Taylor dozvedá, že Maya je nažive a že katastrofa v Los Angeles bola ľudskou chybou, nie vinou AI. V tragickom zvrate sa Taylor rozhodne ukončiť Mayin život v kóme a je zahnaný do kúta vojenskými silami. Spolu s Alphie však uskutočnia plán na zničenie NOMADu.

Film „Stvoriteľ“ bol premiérovo uvedený v kinách USA dňa 29. septembra 2023 pod záštitou spoločnosti 20th Century Studios. S rozpočtom 80 miliónov dolárov dosiahol tržby vo výške 104 miliónov dolárov a získal prevažne kladné hodnotenia od filmových kritikov. Počas 51. ročníka Saturn Awards bol nominovaný v kategóriách Najlepší sci-fi film a Najlepší filmové vizuálne efekty / špeciálne efekty.

Sci-fi triler The Creator si môžete pozrieť exkluzívne na Disney+17. januára 2024.

Viac o téme: #20th Century Studios #Disney+ #sci-fi #The Creator #triler