ROZLÚČKA S LETOM: Na palube jednorožca

Marcel Nemec

Príďte príjemne, užitočne a bezpečne prežiť poslednú augustovú nedeľu Na palubu jednorožca plnú zážitkov.

Táto ZÁŽITKOVÁ rodinná celodenná akcia sa koná už 12. rok v areáli Auparku a v Sade Janka Kráľa v Bratislave. Kedy? V nedeľu 27. augusta 2023 od 10:00 do 17:00 hod.

Na palube jednorožca je výnimočná rodinná akcia nekomerčného tipu. Pre deti a dospelých je pripravených počas dňa množstvo atraktívnych, no zároveň edukačných stanovíšť a aktivít. Exkluzívne uvidíte na jednom mieste policajné, vojenské či hasičské auto, sanitku, traktory, psíky, koníky, SHOW PROGRAM Čestnej stráže Ozbrojených síl Slovenskej republiky, Teri Číkoš, Romana Pomajba a na záver je pripravená NAJVÄČŠIA PENOVÁ PÁRTY NA SLOVENSKU. Tento rok sme pripravení na našu palubu, teda Na palubu jednorožca, vziať každého, kto sa rád usmieva. V s t u p j e v o ľ n ý !

Deti tak prostredníctvom zážitku učíme Prvej pomoci, prevencii, bezpečnosti, ale aj mentálnym a manuálnym zručnostiam, potrebe športovať, čítať, chrániť planétu, starať sa o svoju kvetinku a mnohému inému. Na DETI bude pri REGISTRÁCII v AUPARKU (v čase od 10:00 do 14:00, alebo do vyčerpania zásob – počet hracích kariet je tento rok z bezpečnostných dôvodov limitovaný) čakať originálna HRACIA KARTA, s ktorou budú môcť absolvovať viac ako 20 atraktívnych STANOVÍŠŤ rozmiestnených v celom Sade Janka Kráľa. SÚŤAŽIACI, uvidia záchranársku TECHNIKU a tiež si užijú ukážky práce zásahových jednotiek akými sú polícia, hasiči, záchranári, kynológovia a mnohí ďalší. Po úspešnom absolvovaní každého stanovišťa získajú deti na zadnú stranu HRACEJ KARTY pečiatku s písmenom. Na deti, ktoré absolvujú všetky stanovištia, zozbierajú všetky písmená tajničky a správne ju vyplnia budú zaradení do žrebovanie o fantastické ceny: VÍKENDOVÝ RODINNÝ POBYT na 2 noci v hotelovom zariadení vo Vysokých Tatrách s polpenziou a vstupom do Tatralandie od spoločnosti Tatry mountain resorts, a.s. a na cestu dostanete auto s plnou nádržou od FINAL-CD, najväčšieho slovenského predajcu automobilov, LET BALÓNOM, VIP EXKURZIA V TV JOJ s možnosťou stretnúť sa so svojim obľúbeným hercom, či herečkou a množstvo zaujímavých cien od partnerov. Záštitu nad akciou prevzal starosta Petržalky Ján Hrčka. O pohodlie a zábavu detí sa bude počas celého dňa starať viac ako 200 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka.

NA STANOVIŠTIACH SA PREDSTAVIA: POLÍCIA SR, JAZDECKÁ POLÍCIA, DOBROVOĽNÝ HASIČSKÝ A ZÁCHRANNÝ ZBOR PETRŽALKA, SLOVENSKÝ ČERVENÝ KRÍŽ, ZÁCHRANNÁ ZDRAVOTNÁ SLUŽBA BRATISLAVA, VOJENSKÁ POLÍCIA, MESTSKÁ ČASŤ BRATISLAVA PETRŽALKA, PETRŽALSKÁ KNIŽNICA, KULTÚRNE ZARIADENIA PETRŽALKA, MATERSKÉ CENTRUM BUDATKO, IPČKO, TATRY MÁME RADI, DIVADLO LA KOMIKA, BRATISLAVSKÝ SAMOSPRÁVNY KRAJ, PSINAŽIVOT, HAFKONAUT, SLOVENSKÁ ASOCIÁCIA PSÍCH TERAPEUTOV, LIONS, AUPARK, FINAL-CD – Najväčší slovenský predajca automobilov, VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÁ POISŤOVŇA, MEDZINÁRODNÝ KÁVOVÝ INŠTITÚT, ACADEMY OF COFFEE, BURGER KING, POTRAVINY KRAJ, ALLIANZ, UNION poisťovňa, PRVÁ STAVEBNÁ SPORITEĽŇA, CCC a ŠEVT.

PRIPRAVENÉ SÚ TIEŽ SPRIEVODNÉ AKCIE: zábavná zóna, meranie zraku, canisterapia, množstvo maskotov v životnej aj nadživotnej veľkosti a veľa ďalších prekvapení. Niečo len PRE DOSPELÁKOV. BUDÚ MÔCŤ DAROVAŤ KRV PRIAMO NA AKCII V MOBILNEJ JEDNOTKE Z NÁRODNEJ TRANSFÚZNEJ SLUŽBY SR v čase od 10:00 do 14:00 hodiny. Ráno pred odberom -   darca by mal prísť oddýchnutý, vyspatý, vypiť asi pol litra čaju alebo vody, zjesť ľahké beztukové raňajky – rožok, med, džem alebo banán. Minimálne šesť hodín pred odberom nefajčite, aspoň 12 až 14 hodín nepite alkohol a deň pred odberom sa nevystavujte psychickej a telesnej námahe. Vynechajte tréningy či návštevu posilňovne. Darovanie krvi vám zaberie iba hodinu a môže rozhodnúť o záchrane ľudského života.

Na každej hracej karte je KUPÓN NA KÁVU ZADARMO a rodičia si môžu vychutnať výbornú brazílsku kávičku od Coffee VERONIA (pražiareň kávy), priamo v Sade Janka Kráľa.

Mestská časť Bratislava-Petržalka vám vo svojom stánku ZELENÁ PETRŽALKA názorne predvedie, ako správne recyklovať odpad či znižovať jeho množstvo. V rámci projektu SPOLOČNE EKO sa dozviete o rôznorodých ekologických aktivitách mestskej časti a aj to, že Petržalka už dávno nie je len betónovou džungľou, ale že sa to v nej poriadne zelená.

Na PÓDIU za Auparkom o 16:00 VYSTÚPI ČESTNÁ STRÁŽ OZBROJENÝCH SÍL SR, Roman Pomajbo vyžrebuje víťazov, Teri Číkoš zaspieva a na úplný záver celého podujatia je pripravená NAJVÄČŠIA PENOVÁ PÁRTY NA SLOVENSKU. Akcia bola schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Bratislave.

Ďakujeme z úprimného srdca za dôveru a podporu našim partnerom a spolupracovníkom. Projekt je realizovaný aj s finančným príspevkom Bratislavského samosprávneho kraja. Je nám veľkou cťou Vás aj v ich mene už po desiaty raz POZVAŤ Na palubu jednorožca. A samozrejme ÚPLNE ZADARMO!

Viac o téme: #Aupark #Na palube jednorožca #rodinná šou #rozlúčka s letom #Sad Janka Kráľa