Seriál Medveď od FX bude pokračovať treťou sériou exkluzívne na Disney+

Kritikmi uznávaný a oceňovaný seriál sa vráti v roku 2024. Prvá séria je aktuálne nominovaná na 13 cien Emmy®, vrátane nominácie na výnimočný komediálny seriál.

Spoločnosť Disney+ dnes oznámila, že kritikmi uznávaný a oceňovaný seriálový hit televízie FX Medveď bude pokračovať aj treťou sériou. Prvé dve série si môžete pozrieť už teraz na Disney+ na Slovensku.

„Seriál Medveď, ktorý si získal divákov prvou sériou, aby v tej druhej dosiahol ešte väčší úspech, sa stal kultúrnym fenoménom,“ povedal Nick Grad, prezident spoločnosti FX Entertainment. „Sme veľmi hrdí na spoluprácu s Christopherom Storerom, Joannou Calovou, Joshom Seniorom a zvyškom tvorivého tímu, ako aj na skvelé herecké obsadenie na čele s Jeremym Allenom Whiteom, Ayo Edebiriovou a Ebonom Moss-Bachrachom. To, čo spolu so štábom dokázali, je skutočne pozoruhodné a my a naši partneri zo spoločností Hulu a Disney+ sa spolu s fanúšikmi tešíme na ďalšiu kapitolu príbehu Medveďa.“

Prvá séria seriálu je aktuálne nominovaná na 13 cien Emmy®, vrátane nominácie na výnimočný komediálny seriál, ale aj hereckých nominácií pre Jeremyho Allena Whitea, Ebona Mossa-Bachracha, Ayo Edebiriovej, Jona Bernthala a Olivera Platta. Okrem toho si vyslúžila nominácie za scenár, réžiu, kasting, produkčný dizajn, strih obrazu, strih zvuku a mix zvuku. Kritikmi oceňovaný seriál bol v prvej sérii ocenený ako televízny program roka AFI a nazbieral množstvo cien vrátane WGA Award, PGA Award, Film Independent Spirit Award, American Cinema Editors Award a ACE Eddie Award. Jeremy Allen White navyše získal Zlatý glóbus a ceny SAG a Critics Choice Award za hlavnú mužskú úlohu v komediálnom seriáli.


FX’s The Bear S2 | Official Trailer | Disney+

V druhej sérii sa Carmen „Carmy” Berzatto (Jeremy Allen White), Sydney Adamuová (Ayo Edebiriová) a Richard „Richie“ Jerimovich (Ebon Moss-Bachrach) snažili premeniť ich špinavý sendvičový podnik na štýlové miesto. Zatiaľ čo bistro obracali hore nohami, zvyšok tímu podstupoval vlastnú cestu premeny. Všetci boli nútení konfrontovať sa so svojou minulosťou, aby zistili, kým sa chcú stať v budúcnosti.

Rýchlo však zistili, že jediná vec, ktorá je ťažšia ako vedenie reštaurácie, je otvorenie novej. Tím čelil nielen šialenej byrokracii spojenej s vydávaním povolení a dohadovaním sa s dodávateľmi, ale aj kráse a zároveň tvorivému trápeniu pri plánovaní nového menu. Nový začiatok priniesol nový prístup a zameranie sa na pohostinnosť. Celý tím bol nútený spojiť sily a posunúť hranice svojich schopností aj vzťahov. Zároveň sa učili, čo znamená slúžiť, a to nielen návštevníkom, ale aj sebe navzájom.

Seriál FX Medveď vytvoril Christopher Storer (Ramy, 8. trieda), ktorý pôsobí ako výkonný producent spolu s Joannou Calovou (BoJack Horseman, Undone), Hiro Muraiom (Atlanta, V ohni) zo spoločnosti Super Frog, Joshom Seniorom a Mattym Mathesonom. Seriál produkuje spoločnosť FX Productions a výkonným producentom je Tyson Bidner (Ramy).

Prvé dve série sú aktuálne k dispozícii na Disney+.

Viac o téme: #3.séria #Disney+ #dráma #FX #komédia #medveď