Skladba „Friendly Fire“ je silným a emotívnym návratom kapely Linkin Park

Redakcia Rádio VIVA

Hudobná novinka na tento týždeň

Nová skladba „Friendly Fire“ slúži ako predzvesť albumu a ponúka silný a emotívny návrat kapely. Skladba, ktorá bola pôvodne napísaná pre album One More Light z roku 2017, je plná energie a vášne a zároveň zobrazuje zraniteľnú stránku kapely.

Text piesne sa zameriava na tému vnútorného konfliktu a boja s vlastnými démonmi. Chester Bennington v nej spieva o tom, ako sa snaží vyrovnať s bolesťou a stratou a o tom, ako hľadá cestu späť k svetlu. Hudba k piesni je rýchla a energická, s ťažkými gitarovými riffmi a silnými bicími.


Friendly Fire [Official Music Video] – Linkin Park

„Friendly Fire“ je predzvesťou nového kompilačného albumu Papercuts (Singles Collection 2000-2023), ktorý vychádza 12. apríla. Album prináša vôbec po prvýkrát v kariére kapely kompletnú kolekciu singlov, vrátane skladby In The End, ktorá nedávno získala platinovú certifikáciu od RIAA za viac ako 10 miliónov predaných kópií.

Album Papercuts (Singles Collection 2000-2023) je príležitosťou pre fanúšikov prežiť znovu tie najsilnejšie momenty z kariéry Linkin Park. Je to zároveň skvelý úvod pre tých, ktorí kapelu ešte neobjavili.

Viac o téme: #Friendly Fire #hudobná novinka týždňa #Linkin Park #novinka #singel