Skupina Peter Bič Project predstavuje novinku Len sa smej

Tomáš Karpel, Universal Music, s.r.o.

Po vydaní kompilácie hitov s názvom „To najlepšie z nás“ ,ktorá len pred pár dňami vyšla ako LP, tak skupina Peter Bič Project prichádza so svojou novinkou „Len sa smej“ a tiež ohlasuje svoje jesenné turné.

„Je to pieseň, ktorá sa mi prisnila, keď som bol v Chorvátsku na dovolenke a ráno som sa zobudil s touto pesničkou v hlave. Hneď som si ju, teda zaznamenal, čo bol vtedy tiež malý zázrak. Sú piesne, ktoré prídu a ktoré sa ti snívajú a toto je jedna z nich, doslova som si ju vysnil. Text sme potom spoločne dotiahli s Vladom Krauszom“ hovorí o vzniku skladby Peter Bič. „Asi to je tým, že som mal a stále mám pocit, že sa pieseň práve hodí do tohto stavu v akom všetci žijeme fungujeme. Mám pocit, že ten smiech nám tu chýba a myslím si, že sa treba usmievať, pretože už tej zloby je tu až až.“
Ku skladbe vznikol aj videoklip, ktorý pre skupinu natočil Peter Rončík.


Peter Bič Project – Len sa smej

Mojim cieľom bolo vytvoriť pestrý videoklip, ktorý sa dobre dopĺňa s hudbou a posilňuje jej význam. Pri výbere ľudí a lokácií som sa snažil o rozmanitosť a dynamiku, od štúdio ateliéru s ľuďmi ukazujúcimi ich talenty, školskú telocvičňu so žiakmi, až po industriálny priestor, ktorý evokuje atmosféru hip-hopu. Bola to moja prvá spolupráca so skupinou Peter Bič Project a musím zhodnotiť, že veľmi príjemná aj napriek náročnému dvojdňovému natáčaniu, ktorému predchádzalo mnoho dní príprav. Hudobníci boli otvorení rôznym nápadom a pri procese tvorby klipu boli veľmi kreatívni,“ hovorí na margo spolupráce režisér Peter Rončík.

„Som rád, že som ho stretol. Natáčali sme v Prešove v rôznych lokáciách a musím povedať, že tomu dal tú správnu atmosféru. Bola to sranda, veľmi sme si to užili. S Petrom sa dobre pracovalo a bolo tam kopec ľudí, ktorí účinkujú spolu s nami, takže sme si aj zaspievali, zabávali sa a hlavne, aj deti si to užívali s nami a my s nimi,“ uzatvára Peter Bič.

Skupina sa momentálne okrem príprav a nahrávania nových piesní venuje programu na jesenné turné, ktoré odštartuje 6. novembra 2023 v Spišskej Novej Vsi.

Jesenné turné Peter Bič Project:
6.11.2023 19:00 SPIŠSKÁ NOVÁ VES, kino Mier
7.11.2023 19:00 VRANOV nad TOPĽOU, Mestský dom kultúry
13.11.2023 19:00 ŽIAR NAD HRONOM, MsKC
20.11.2023 19:00 NITRA, PKO
21.11.2023 19:00 TRNAVA, Dom kultúry
22.11.2023 19:00 TRENČÍN, Piano Club
27.11.2023 19:00 LEVICE, Mestské kultúrne stredisko

Viac o téme: #Len sa smej #novinka #Peter Bič Project #singel