Spájanie Kul-tour: Skupiny last millennials. a Horehigh vyrážajú na turné po Slovensku

Bratislavské kapely last millennials. a Horehigh spolu začínajú koncertné turné Spájanie Kul-tour 2024 s piatimi zastávkami po slovenských mestách. „Téma spoločného turné sa nesie v duchu reflektujúcom napätie v spoločnosti, ktoré všetci vnímame. Myslíme si, že kultúra je pre všetkých a od všetkých a každý má mať možnosť na sebavyjadrenie,“ spomína spevák skupiny Horehigh Richard “Rixo” Chovan.

Pre obe skupiny je hudba nielen o vyjadrovaní emócií, ale aj prostriedkom na podporu otvoreného dialógu a porozumenia. Ich texty sa často zaoberajú sociálnou nespravodlivosťou a osobnými bojmi, s cieľom osloviť a prinútiť súčasnú generáciu k zamysleniu.

Nový album a singel po trojročnej prestávke

Alt-popová skupina Horehigh sa po trojročnej pauze pripravuje na vydanie nového albumu a v rámci nového setu predstaví čerstvý singel Pračlovek. V minulosti zahrali viacero koncertov a festivalov, predskakovali na turné Richardovi Müllerovi, predstavili sa v Demovnici_FM, či zahrali spolu s Adamom Ďuricom v Rádiu Expres v rámci série koncertov pre zosnulého Petra “Ďuďa” Dudáka z Hexu.


Pračlovek

Neopočúvané melodické indie s elektronickým šmrncom

Skupina last millennials. vo svojej hudbe kombinuje melodické indie zaobalené do prvkov tanečnej elektroniky so širokou škálou emócií. Ich debutový album Monochrome Rainbow tak balansuje medzi pocitmi bezstarostnosti a ťaživej temnoty dnešnej doby. Bratislavská formácia sa zviditeľnila na minuloročnom showcase festivale Garáž pod hlavičkou festivalu Pohoda a ich pieseň Antisocial sa umiestnila na 1. mieste rebríčka Demovnica_FM.

„Pri spájaní Kul-tour sa tešíme nielen na hudbu a koncerty, ale aj na to, že budeme stretávať nových ľudí a zdielať s nimi spoločné myšlienky a hodnoty,“ dodal frontman last millennials. Martin Pšenák.

Spájanie Kul-tour sa udeje v týchto mestách

● 08.03. – Trnava (10Bar)
● 06.04. – Žilina (KC Hoffmann)
● 03.05. – Trenčín (KKC Hviezda)
● 30.05. – Bratislava (Pink Whale)
● 01.06. – Nitra (Uránia)

Vstupenky sú v predpredaji cez GoOut a v Trenčíne cez MaxiTicket. Aktuálne informácie ku koncertom nájdete na sociálnych sieťach.

Viac o téme: #Horehigh #koncerty #last millennials. #Spájanie Kul-tour 2024 #turné