Špionážny thriller s prvkami satiry Sympatizant si nenechajte ujsť

Tento sedemdielny seriál HBO sleduje napoly francúzskeho napoly vietnamského komunistického špióna v posledných dňoch vietnamskej vojny a jeho následný exil v USA. Továrnik ktorý bol nasadený v juhovietnamskej armáde sa usadí v utečeneckej komunite v zámorí kde pokračuje v tajnej špionáži a podáva správy Vietkongu…

Seriál v ktorom sa v štyroch rôznych úlohách predstavil Robert Downey Jr. vychádza z rovnomennej literárnej prvotiny Viet Thanha Nguyena. Sympatický vietnamsko-americký spisovateľ získal v roku 2016 okrem množstva ďalších prestížnych ocenení aj Pulitzerovu cenu.


The Sympathizer | Official Trailer | Max

Sympatizant sa môže pochváliť v zákulisí hviezdnym tímom. Na režisérsku stoličku ako prvý zasadol uznávaný Park Chan-wook, ktorý nám priniesol strhujúce snímky ako Snowpiercer, Oldboy a The Little Drummer Girl.

Seriál sa však nebude obmedzovať len na jeho víziu. Svoj jedinečný štýl do Sympatizanta vnesú aj talentovaní režiséri Fernando Meirelles, brazílsky tvorca, ktorý stojí za filmom Božie mesto, a britský režisér Marc Munden, známy filmami Utópia a Národný poklad.

Rovnako skúsený a kreatívny je aj tím scenáristov. Mark Richard, ktorý sa podieľal na filmoch The Man in the High Castle a Fear the Walking Dead, spojí sily s dramaturgičkou Naomi Iizukou (Tokyo Vice) a Meagan Houang (Shogun).

Špionážny thriller Sympatizant si môžete pozrieť na HBO Max už od 15. apríla 2024. Každý pondelok pribudne nová časť.

Viac o téme: #dráma #HBO MAX #historický #Max #špionážny #Sympatizant #thriller #vojnový