/ SÚŤAŽ UKONČENÁ / SÚŤAŽ s Martinusom o 5 kníh Karel Gott – Má cesta za štěstím

Rádio Viva, WORLD MUSIC FESTIVAL

Od pondelka 4. decembra do piatka 8. decembra 2023 budeme na Facebooku Rádia VIVA súťažiť o 5 kníh Karel Gott – Má cesta za štěstím.

Sleduj facebook @radioviva.sk a označ niekoho, komu by si daroval knihu Karel Gott – Má cesta za štěstím. V piatok vyžrebujeme piatich výhercov z komentárov v príspevkoch na Facebooku Rádia VIVA, ktorí od nás získajú knihu Karel Gott – Má cesta za štěstím.

Podmienky súťaže:
✔️sledujte facebook @radioviva.sk
✔️označ v príspevku niekoho, komu by si daroval knihu Karel Gott – Má cesta za štěstím
✔️súťaž prebieha od 4.12. 06:00 do 8.12. 09:00
✔️výhercu budeme kontaktovať v súkromnej správe
✔️meno / nick výhercu zverejníme v piatok v Rádiu VIVA
✔️podrobné podmienky súťaže si môžete prečítať TU


Karel Gott – Má cesta za štěstím

Autentický portrét fascinujúceho života výnimočného umelca s medzinárodným renomé, ktorý začal žiariť na hudobnom nebi vo veku dvadsať rokov.
Kniha obsahuje približne 1 800 fotografií a ďalších obrazových a dokumentačných materiálov, z ktorých mnohé neboli doteraz nikdy publikované. Na sklonku svojej hviezdnej kariéry sa Karel Gott rozhodol zrekapitulovať svoj neobyčajný životný príbeh – napísať vlastnú autobiografiu. Knihu dokončil ešte počas svojho života a do posledných dní intenzívne pracoval aj na obrazovej dokumentácii.

Otvorene v nej hovorí o svojom súkromnom živote, dcérach, manželstve, ale aj o veciach, ktoré boli doteraz z rôznych dôvodov zahalené rúškom tajomstva. Jeho spomienky siahajú do najranejšieho detstva, rozpráva o svojich rodičoch a širšej rodine, o školských rokoch, priateľoch a osobných záľubách, medzi ktoré patrilo v chlapčenských rokoch aj maľovanie. Je sebakritický a zároveň mimoriadne úprimný v inventúre osudu, najmä v záverečných kapitolách, v ktorých opisuje ťažké obdobie boja so zákernou chorobou.

Čitateľom sa tak dostáva do rúk komplexný, v mnohých ohľadoch strhujúci obraz osudového vzostupu výnimočnej osobnosti, ktorá vďaka vrodenému talentu, jedinečnému hlasu, nesmiernej usilovnosti, pracovitosti, čestnosti, slušnosti a osobnému nasadeniu rozdávala verejnosti krásu, radosť a samu seba až do samého konca svojej životnej púte.


Karel Gott: Má cesta za štěstím – PŘEDSTAVENÍ KNIHY

Čo nájdete v knihe:
– fotografie, ktoré nikde inde neuvidíte
– život výnimočného speváka videný jeho očami
– rozprávanie od detstva až po posledné kapitoly jeho života
– úprimné svedectvo o veciach, ktoré boli doteraz zahalené tajomstvom

Táto kniha sa vám bude páčiť, ak:
– poznáte aspoň niektoré texty piesní Lady Carnival a Trezor.
– máte radi autobiografické knihy a radi by ste mali vo svojej knižnici vystavenú pôsobivú rozsiahlu publikáciu.
– ste zvedaví na život jednej z najväčších súčasných českých osobností.

Niekoľko čísel zo života Karla Gotta:
1939 – Jeden z najznámejších súčasných českých spevákov sa narodil 14. júla 1939 v Plzni.
50 000 000 – V rokoch 1965 až 2019, teda v rokoch svojej speváckej kariéry, predal Karel Gott celkovo približne 50 miliónov nosičov so svojou hudbou.
42 – Považujeme za celkom symbolické, že číslo, ktoré všetko vysvetľuje, je zároveň počtom ocenení Český slávik, ktoré Karel Gott získal.
2 500 – Toto číslo zhruba predstavuje počet piesní, ktoré celkovo naspieval. Koľko ich poznáte?
1958 – Koncom 50. rokov sa Karel Gott, vtedy elektrotechnický inžinier, prihlásil do amatérskej speváckej súťaže a vyhral ju. Vtedy ešte vystupoval pod pseudonymom Karel Matějíček.

Viac o téme: #facebook #Karel Gott - Má cesta za štěstím #kniha #martinus #radioviva #suťaž