Sydney Sweeney v hlavnej roli drámy Reality natočenej podľa skutočnej udalosti

Dvadsaťpäťročná prekladateľka Reality Winner (hrá ju Sydney Sweeney zo seriálov Euphoria, Biely lotos a Ostré predmety) učí jogu, nakupuje v miestnom supermarkete, popíja ľadové latté a pravidelne publikuje na Instagrame. Keď je v strese, používa humor ako obranný mechanizmus. Dňa 3. júna 2017 prídu do jej domu agenti FBI (Josh Hamilton a Marchánt Davis) s príkazom na prehliadku. Ukáže sa, že dievča je podozrivé z úniku prísne tajnej správy NSA; týkala sa ruského zasahovania do amerických volieb v roku 2016 prostredníctvom e-mailov. Film bol nakrútený podľa skutočného príbehu.


Reality | Official Trailer | Max

Dráma „Reality“ bola natočená podľa skutočnej udalosti

V roku 2018 bola Winner odsúdená na základe zákona o špionáži z roku 1917, pričom tento verdikt sklamal jej rodinu a rôzne skupiny na ochranu práv. Vnímali ju ako informátorku, s ktorou krajina, ktorú sa snažila chrániť, zaobchádzala nespravodlivo. Tvrdia, že Winner čelila viacerým nespravodlivostiam vrátane zrady zo strany novinárov, ktorí nepriamo odhalili jej identitu, a zlého zaobchádzania zo strany federálnych agentov, ktorí ju podľa nich vypočúvali bez toho, aby jej poskytli práva Miranda.

Tento kontext v presvedčivej dokudráme Tiny Satterovej „Reality“ chýba. Namiesto toho, aby sa Satterová venovala politickým nuansám Winnerovej prvého výsluchu pred FBI, zameriava sa na dynamiku sociálnej interakcie.

Režisérka filmu Tina Satter prichádzajúca na filmové plátno svojím celovečerným debutom, ktorého scenár napísala spolu s Jamesom Paulom Dallasom, dokazuje svoju zručnosť pri vytváraní napätia s riedkou výpravou. Zvukový dizajn Ryana Billia a hudba Nathana Micaya umocňujú atmosféru a vyvolávajú v divákoch napätie.

Drámu „Reality“ si už onedlho budete môcť pozrieť na HBO MAX.

Viac o téme: #dráma #HBO MAX #Reality #Sydney Sweeney