Túto ťavu si zamilujete – do kín mieri rodinný film Zodi a Tehu: Princovia púšte

Peter Gašparík, Continental film

Videli ste už priateľstvo medzi chlapcom a ťavou?

Na rôznych miestach sveta robia deťom spoločnosť rôzne domáce zvieratká… Unikátny príbeh rozpovie rodinný film Zodi a Tehu: Princovia púšte v kinách na celom Slovensku už od štvrtka 18. mája. V exkluzívnych predpremiérach si ho vo vybraných kinách budete môcť pozrieť dokonca už v nedeľu 14. mája!

Zodi je 12-ročný nomád, ktorý objaví v púšti osirelé ťavie mláďa. Ujme sa ho, dá mu meno Tehu a stane sa jeho najlepším priateľom. Od veterinárky Julie sa dozvie, že Tehu je výnimočný bežec a môže Zodiho kmeňu priniesť veľa peňazí. Výnimočné schopnosti Tehua si ale všimne aj miestny pytliak Tarek. Aby Zodi ochránil svojho ťavieho kamaráta, rozhodne sa utiecť a vydajú sa spolu naprieč Saharou. Na tejto ceste však narazia na nevypočítateľného Tareka, prežijú piesočnú búrku a ak budú chcieť doraziť až do cieľa, budú musieť prekonať ešte množstvo ďalších prekážok. Zodi chce totiž prihlásiť Tehua na najväčšie ťavie preteky na svete. Podarí sa mu s pomocou Julie uskutočniť svoj sen, urobiť z Tehua šampióna a zachrániť svoj kmeň?

Ukážky z filmu naznačujú, že sa môžeme tešiť na energicky nakrútený príbeh s rozkošným zvieracím hrdinom a jeho oduševneným ľudským náprotivkom. Nebude núdza o akčné scény, napätie a dojímavé momenty, ktoré si užije celá rodina. Do slovenských kín snímku Zodi a Tehu: Princovia púšte prinesú spoločnosti Continental film a FOXX MEDIA GROUP.

  • Premiéra: 18. 5. 2023
  • Originálny názov: Zodi et Téhu, frères du désert
  • Krajina: Francúzsko
  • Rok: 2023
  • Dĺžka: 110
  • Réžia: Eric Barbier
  • Hrajú: Alexandra Lamy, Youssef Hajdi, Jesuthasan Antonythasan, Pierre Hancisse, Nadia Benzakour, Amine Ennaji, Anas El Baz, Yassir Drief

Viac o téme: #continentalfilm #dobrodružný #komédia #rodinný #ZodiaTehu:Princoviapúšte