Twenty One Pilots vydali nový singel a oznámili svetové turné

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Americká alt-rocková skupina Twenty One Pilots oznámila svetové turné s názvom The Clancy World Tour a vydala druhý singel Next Semester z očakávaného albumu.

Grammy ovenčené duo oslávi vydanie novej platne vo veľkom štýle – svojim doposiaľ najväčším turné. To začne v auguste v americkom Denveri a vyvrcholí v máji 2025 v Londýne. Predtým však kapela zavíta aj do pražskej O2 Arény, kde sa koncert uskutoční 12. apríla 2025.


Twenty One Pilots – Next Semester

Pripravovaný siedmy štúdiový album Clancy skupina označuje za záverečnú časť série koncepčných platní. Album, ktorý vyjde v máji, je pomenovaný podľa hrdinu z piatej štúdiovky Trench (2018). Podobne ako na predchádzajúcich albumoch sú aj príbehy z Clancy zasadené do metaforického sveta a dystopického mesta Dema.

Nahrávku koprodukovali Joseph Tyler a Paul Meany, americký multiinštrumentalista a spevák, ktorý sa podieľal aj na Trench a covidovom singli Level Of Concern. Twenty One Pilots s jeho domovskou alternatívne rockovou skupinou Mutemath spolupracovali aj na pôsobivom projekte TOPxMM, ktorého súčasťou bola jedinečná štúdio session.

Po striktnom singli Overcompensate, prichádza alt-punková skladba Next Semester doplnená videoklipom. Album Clancy vychádza 17. mája 2024.

Viac o téme: #album #clancy #Next Semester #novinka #singel #The Clancy World Tour #turné #Twenty One Pilots