Virálny hit ITALODISCO od talianskych The Kolors zaznamenal úspech v celej západnej Európe

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Taliani The Kolors majú v génoch klasické disco, funk aj popovú hudbu, ako ju definoval ich krajan, syntetizátorový inovátor Giorgio Moroder.

Začínali v roku 2010, kedy obchádzali undergroundové milánske kluby, neskôr predskakovali Hurts alebo Gossip. V roku 2015 sa The Kolors presadili po tom, ako vyhrali televíznu súťaž talentov Amici. Ich album Out sa vyšvihol na prvé miesto talianskej hitparády a dnes je multiplatinový. Nasledovala séria veľmi úspešných singlov a medzinárodných spoluprác, v nahrávke You im napríklad hosťuje slávny Gucci Mane.


Mae Stephens, Meghan Trainor – Mr Right

Začiatkom roku skupina podpísala zmluvu s Warner Music a v máji vydala novinku ITALODISCO. Zo skladby sa rýchlo stal virálny hit a aktuálne si skvele vedie aj v rádiovom éteri v Nemecku, Rakúsku, Poľsku alebo Švajčiarsku. Talianskej hudbe sa celkom darilo aj u nás pred sametovou revolúciou, kedy boli populárni interpreti ako Al Bano And Romina Power alebo speváci Drupi, Umberto Tozzi a Toto Cotugno. Prečo neskúsiť teraz The Kolors s ich ITALODISCO…

Viac o téme: #ITALODISCO #The Kolors