Záver novembra v Staromestskej knižnici

Mgr. Lenka Čechvalová, Staromestská knižnica

Posledné novembrové dni bude Staromestská knižnica opäť bohatá na program.

Čaká Vás výstava vianočných pozdravov, rozlúčka s pobočkou na Západnom rade, premietanie dokumentárneho filmu, prednáška pre rodičov o rešpektujúcom rodičovstve, spomínanie na spisovateľa Mikuláša Gaceka a pre deti workshop s ilustrátorkou.

27. 11. – 21. 12., Karadžičova 1 – Šťastné a veselé II.
Výstava vianočných pozdravov neprofesionálnej výtvarníčky Ľubice Pribylovej

27. 11. o 17.00, Západný rad 5 – Ahoj Západný rad
Rozlúčka s priestorom pred sťahovaním, na ktorej Vás čaká burza kníh a SWAP zaváranín. Pre deti pripravujeme Dobrodružné čítanie Malého Mikuláša, ktorého autormi sú René Goscinny a Jean-Jacques Sempé.

28. 11. o 18.00, Blumentálska 10/a – Všetko dobre dopadne
Premietanie dokumentárneho filmu o včelách a ľuďoch spojená s diskusiou s režisérom Miroslavom Janekom. Poetická esej popisuje fascinujúci svet včelích úľov, ktorých usporiadanie dáva za príklad ľudskej spoločnosti. V spolupráci s Kinedok.

29. 11. o 10.00, Blumentálska 10/a – Čítame s najmenšími: Rešpektujúce rodičovstvo
Naučte sa byť rešpektujúcim a spokojným rodičom so Zuzanou Vaškovou, rodičovskou poradkyňou. Rodičovstvo je jednou z najkrajších vecí, ktorá sa nám v živote stane, ale nikto nás nepripraví na to, že aj jednou z najťažších. Vďaka našim deťom a vzťahom s nimi sa aj my, dospelí, môžeme posúvať a dokonca rozvíjať náš vlastný potenciál.

29. 11. o 17.00, Panenská 1 – Päť osudových návratov
Príbeh notára, spisovateľa a prekladateľa Mikuláša Gaceka, ktorý strávil 10 rokov v gulagoch vyrozpráva jeho dcéra Milota Zelinová Gaceková a vnuk Miron Zelina. V apríli roku 1945 ho odvliekol sovietsky Národný komisariát vnútorných záležitostí do ZSSR. Ani krutých desať rokov, ktoré prežil v sovietskych gulagoch, mu nevzalo odhodlanie postaviť sa nepriazni osudu, neupadol do nečinnosti a beznádeje. Ctil si hodnoty slobody, slobodného života, života v pravde a podľa vlastných zásad, ktorým sa nespreneveril ani v najťažších životných situáciách. Organizuje združenie Milujem knihy/Amo libris vďaka podpore MČ Bratislava-Staré Mesto.

30. 11. o 17.00, Blumentálska 10/a – Krajinou-nekrajinou
Workshop s ilustrátorkou Kristínou Soboň, na ktorom si vytvoríte malé veľké krajinky. Pomocou šablón, pásky a pretlače spoločne vytvoríme rovinky, zvlnené pahorky, husté lesy… Pre deti od 9 rokov.

Viac o téme: #podujatia #Staromestská knižnica