Životopisný film „Back to Black“ ukáže hlboký pohľad na cestu a odkaz Amy Winehouse

Nedávno boli predstavené prvé ukážky zo životopisného filmu „Back to Black“ o slávnej, ale tragickej osobnosti hudobného neba Amy Winehouse.

Vo filme sa v úlohe Winehouse predstaví Marisa Abela, známa z filmu „Industry“, a režíruje ho Sam Taylor-Johnson, medzi ktorej predchádzajúce diela patria „Nowhere Boy“ a „Fifty Shades of Grey“. Scenár napísal Matt Greenhalgh, uznávaný za film „Filmové hviezdy neumierajú v Liverpoole“.


BACK TO BLACK – International Teaser Trailer – Marisa Abela stars as Amy Winehouse

Filmová dráma „Back to Black“ poskytuje bezprecedentný pohľad na začiatky vzostupu Amy Winehouse k sláve, pričom sa zameriava na jej kultový album „Back to Black“. Film ponúka rozprávanie z pohľadu samotnej Winehouse a prináša nefiltrovaný obraz umelkyne a vzťahov, ktoré podnietili vznik jedného z najikonickejších albumov v hudobnej histórii.

V hereckom obsadení sa objavia aj Jack O’Connell ako Amyn manžel Blake Fielder-Civil, Eddie Marsan ako jej otec Mitch Winehouse a Juliet Cowan ako jej matka Janis Winehouse-Collins. Lesley Manville sa predstaví v úlohe Amynej starej mamy, Cynthie Winehouse.

Amy Winehouse zomrela v roku 2011 vo veku 27 rokov v dôsledku otravy alkoholom. Jej život a vplyv boli predmetom rôznych dokumentárnych filmov vrátane oscarového filmu „Amy“ z roku 2015 a televízneho filmu BBC „Reclaiming Amy“ z roku 2021.

Životopisnú drámu „Back to Black“ uvedie 16. mája 2024 do našich kín spoločnosť CinemArt SK.

Viac o téme: #Amy Winehouse #Back to Black #dráma #film #životopisný