Kinám kraľuje horor V zajatí démonov 3, ktorého nakrúcanie posvätil kňaz

Peter Gašparík, PR manažér spoločnosti Continental film

 

Na čelo rebríčka návštevnosti slovenských kín sa vo svojom premiérovom víkende dostalo najnovšie pokračovanie obľúbenej hororovej série, tzv. „Conjuring univerza“. Snímka V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prilákala do kín 22 383 divákov. Podobne sa jej darí aj v zahraničí – v USA sa takisto dostala na čelo rebríčka návštevnosti a stala sa tak príkladom filmu, aký kiná po pandémii nevyhnutne potrebujú.

Film rozpráva príbeh, ktorý viedol k unikátnemu súdnemu procesu v USA v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Prvýkrát v histórii bola posadnutosť diablom použitá ako argument obhajoby v prípade vraždy. Vyšetrovatelia paranormálnych javov, manželia Warrenovci, v príbehu pomáhajú objasniť, nakoľko sa démonické sily skutočne na zločine podieľali. Do ohrozenia sa pritom dostanú aj ich vlastné životy.

Jedna z najúspešnejších hororových sérií súčasnosti je známa tradíciou, v ktorej nakrúcanie na začiatku požehná kňaz. Podľa tvorcov takýto akt pomáha na pľaci udržať pokojnú atmosféru, keďže výjavy, s ktorými musia pracovať, sú často naozaj hrôzostrašné. „Pomáha to posvätiť priestor, v ktorom pracujeme,“ hovorí herečka Vera Farmiga a dodáva, že ju aj samotná Lorraine Warrenová, ktorú v sérii stvárňuje, vyzývala, aby vždy dávala váhu tomu dobrému, svätému a čistému, čo nás obklopuje. „Je to nevyhnutný a krásny začiatok nakrúcania,“ hodnotí Farmiga.


Continental film

Jej herecký kolega Ruairi O’Connor, ktorý stvárňuje mladíka posadnutého silami pekla, našiel ďalší spôsob, ako si udržať čistú myseľ počas ťaživého nakrúcania. „Bolo dôležité sa odtrhnúť od tej démonickej posadnutosti a príšernej fyzickej záťaže, ktorou som si prechádzal – všetko to kričanie a metanie sebou samým. Začal som teda v prestávkach nakrúcania pozerať zábavné videá,“ spomína so smiechom a dodáva, že Vera Farmiga aj jej filmový manžel Patrick Wilson sa s radosťou pridávali.

Aktuálnu jednotku návštevnosti si môžete v kinách pozrieť aj tento týždeň. Snímku V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol do nich prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Viac o téme: #conjuringuniverza #Kiná #no.1 #vzajatidemonov3