Oscaroví herci Denzel Washington, Jared Leto a Rami Malek spolu v kriminálnom trileri The Little Things.

Už onedlho si budeme môcť pozrieť výborný kriminálny triler, do ktorého bolo obsadené skvelé oscarové trio. Réžie sa ujal John Lee Hancock (Saving pán Banks, The Highwaymen). Do jednotlivých postáv boli obsadení Denzel Washington ako Kern County zástupca šerifa Joe „Deke“ Deacon, Rami Malek ako LA Sheriff oddelenia seržanta Jim Baxter, Jared Leto, ako Albert Sparma, Sofia Vassilieva ako Tina Salvatore , Terry Kinney ako kapitán Farris a Michael Hyatt ako Flo Dunigan.

Len pred pár dňami vyšiel trailer k tomuto filmu, ktorý nám umožňuje nahliadnuť pod pokrývku príbehu. Washington vyzerá ako prešibaný životom unavený šerif so šiestym zmyslom, zatiaľ čo Leto so svojimi dlhými mastnými vlasmi v štýle Charlesa Mansona pôsobí na prvý dojem ako ten koho budú naháňať. Malek v postave uhladeného detektíva z Los Angeles pomáha pri vyšetrovaní. Dekeov nos pre „maličkosti“ sa ukazuje strašidelne presný, ale jeho ochota obchádzať pravidlá privádza Baxtera do dilemy. Počas sledovania vraha sa zároveň odhaľujú tajomstvá Dekovej minulosti, ktoré by mohli viac prípad ohroziť ako mu pomôcť.

Spolu s novým trailerom ponúkol Jared Leto aj pohľad na svoju záhadnú postavu Alberta Sparma a na to, prečo ho táto rola priťahovala. „Všetko je to v mene – Albert Sparma! Je to neobvyklý človek. Je to outsider, čierna ovca, niekto, kto uviazol v časti života a ktorý má pocit, že si to nezaslúži. Bol požehnaný a prekliaty veľkou inteligenciou a dôvtipom, ale do spoločnosti sa veľmi nehodí. Pre mňa to bola príležitosť na úplnú transformáciu, ktorú som využil naplno a pri príprave, výskume a budovaní postavy som sa dobre zabával.“

Okrem príležitosti transformovať sa na rolu vo filme Malé veci, Leto jednoducho nemohol odolať šanci pracovať s hollywoodskym drsniakom Denzelom Washingtonom. „Denzel Washington je pre mňa môj Brando, Pacino, De Niro všetko v jednom. Príležitosť pracovať s ním, to som si nemohol nechať ujsť. A navyše s Ramim ako čerešničkou na torte. Bol som skutočne nadšený, že s ním môžem tráviť čas.“

Film Malé veci mal byť pôvodne uvedený do kín, ale vzhľadom na pretrvávajúcu globálnu situáciu má byť film uvedený 29. januára 2021 spoločnosťou Warner Bros na streamovacej službe HBO Max.


Warner Bros. Pictures

Viac o téme: #denzelwashington #jaredleto #kriminalnytriler #ramimalek #thelittlethings