Staromestská knižnica má pre svojich čitateľov skvelú novinku – prístup do digitálnej knižnice pre deti KUBO.

Lenka Čechvalová, Staromestská knižnica

KUBO CLUB je digitálna detská čitáreň, ktorá obsahuje viac ako 1 000 titulov detskej literatúry. Slúži ako predĺžená ruka kamennej detskej knižnice a ponúka čítanie špeciálne upravených obrázkových digitálnych kníh kdekoľvek a kedykoľvek.

Autormi projektu sú Ondrej a Janka Baginovci. V KUBO-vi môžete čítať aj po zatvorení knižnice, či už u starých rodičov, na chalupe, v čakárni u lekára alebo vo vlaku. Odteraz ju môžete mať vo svojom mobilnom telefóne alebo tablete aj Vy. Stačí Vám na to členstvo v Staromestskej knižnici, užívateľský profil v digitálnej knižnici KUBO a pripojenie na internet. Pre bežných používateľov je prístup do digitálnej čitárne spoplatnený, ale čitatelia Staromestskej knižnice majú prístup bezplatne.

Používanie digitálnej čitárne je jednoduché. Po stiahnutí aplikácie „Kubo – detské knihy” a registrácii si svoj profil prepojíte so Staromestskou knižnicou – zadáte číslo čitateľského preukazu a svoju e-mailovú adresu.

V KUBO-vi nájdete knihy pre deti od 2 do 12 rokov, postupne pribúdajú knihy aj pre starších, a sú rozdelené do kategórií podľa záujmov. Obsahuje klasiky ako Osmijanko, Pištáčik, Puf a Muf, Krtko, Traja pátrači ale i novšie knihy ako Hlbokomorské rozprávky, Pán Guľôčka, Krutá Marta, Krpci z tretieho vchodu, Toddler punk, Zimná zmrzlináreň. Ponuka je už teraz obsiahla od rozprávok, komiksov, beletrie, náučných kníh až po encyklopédie a tematické knihy. A to nielen v slovenčine, ale aj v angličtine a ukrajinčine. Každý mesiac pribudne 30 – 50 nových titulov.

Byť čitateľom Staromestskej knižnice sa oplatí. Pridajte sa a zoberte deťom na dovolenku celú knižnicu aj bez veľkého kufra.

Viac informácií o digitálnej knižnici KUBO.

 

Viac o téme: #Bratislava #digitalnakniznica #KUBO #staromestskakniznica